Ochrona przed przecięciem zapewniana przez materiał SuperFabric®

Rękawice HexArmor® z materiałem SuperFabric® chroniącym przed przecięciami

Pojedyncza warstwa oddychającego, zapewniającego swobodę ruchów, chroniącego przed przecięciem i przebiciem materiału SuperFabric® wewnątrz lub na zewnątrz środków ochrony indywidualnej zabezpiecza przed ostrzami, drutem, metalem, szkłem i innymi zagrożeniami. Korzystając z tego rozwiązania, zapobiegliśmy wielu poważnym obrażeniom ciała i pomogliśmy firmom zaoszczędzić miliony na kosztach leczenia.

Urazom na skutek przecięcia można zapobiec

Urazy powstałe w wyniku przecięcia stanowią dużą część zgłoszonych obrażeń ciała w miejscach pracy, ale 70% z nich można zapobiec. Większość produktów SuperFabric® zapewnia odporność na przecięcia na poziomie od A6 do A9 wg normy ANSI/ISEA, gwarantując pracownikom wyższy poziom ochrony przed przecięciami niż typowe środki ochrony indywidualnej z materiałów tkanych.

Test materiału SuperFabric® Cut metodą ASTM-F2992-15

Rękawice HexArmor® z materiału SuperFabric® zaprojektowano tak, aby zapobiegały przebijaniu osłony i przedostawaniu się niebezpiecznych przedmiotów do skóry — w przeciwieństwie do typowych rękawic ochronnych wykorzystujących włókna. Większość środków ochrony indywidualnej SuperFabric® zapewnia czołowy w branży poziom ochrony przed przecięciami — od A6 do A9.

Studium przypadku: ZERO obrażeń ciała w wyniku przecięcia

Jeden z największych producentów stali na świecie odnotowywał każdego roku zatrważającą liczbę wypadków skutkujących ranami szarpanymi. Ostre krawędzie, narożniki i zadziory na płaskich wyrobach walcowanych, wyrobach wybrakowanych, giętych elementach metalowych i gwintowanych rurach dosłownie rozrywały stosowane produkty ochrony indywidualnej. Po zaledwie 12 miesiącach użytkowania produktów HexArmor® z materiałem SuperFabric® statystyki zmieniły się w następujący sposób:

Pobierz plik PDF (en)