Ochrona słuchu: Wszystko zależy od właściwego wyboru

Środki ochrony słuchu są dostępne w wielu wersjach i można je stosować w różnych sytuacjach. Jeśli często przebywasz w miejscach o wysokim poziomie hałasu, potrzebujesz skutecznej izolacji akustycznej. Jeśli przeszkadza Ci głośna praca maszyn lub hałas w biurze, chciałbyś się przed nimi ochronić, nie czując się jednocześnie odizolowanym. Odpowiednia izolacja akustyczna chroni przed szkodliwym lub drażniącym hałasem, nie zaburzając przy tym rozpoznawania mowy ani odbierania sygnałów.

Jak znaleźć właściwy środek ochrony słuchu?

Na początku zadaj sobie pytanie: czy potrzebujesz ochronników słuchu czy zatyczek do uszu? Pomocny w odpowiedzi na nie powinien być nasz film dotyczący ochrony słuchu, "„Kwestia bezpieczeństwa”".

Jakiej izolacji akustycznej potrzebuję?

Odpowiedź jest prosta: Wartość szumu – stosunek sygnału do szumu (SNR)

Aby dowiedzieć się, jaka izolacja akustyczna jest potrzebna, należy najpierw określić poziom hałasu w miejscu pracy. W tym celu zrzeszenie zawodowe powinno przeprowadzić pomiar emisji hałasu. W tym przypadku mierzona jest wartość ciśnienia akustycznego ciągłego ustalonego dźwięku oraz szczytowy poziom ciśnienia akustycznego. W ten sposób ustala się rejestr hałasu. Następnie zgodnie z metodą SNR można wybrać właściwy środek ochrony słuchu.

W doborze odpowiedniego środka ochrony słuchu celem jest osiągnięcie poziomu hałasu szczątkowego w uchu użytkownika wynoszącego od 70 do 80 decybeli. Nadmierna redukcja szumów (nadmierne zabezpieczenie przed hałasem) może prowadzić do problemów komunikacyjnych i poczucia izolacji.

Przykład:  Poziom hałasu 100 dB – uvex xact-fit, SNR 26 dB = 74 dB

 

Każde ucho jest inne

Każdy kanał słuchowy ma inny rozmiar i kształt. W związku z tym zachodzi potrzeba odpowiedniego dopasowania zatyczek do uszu. Dlatego uvex oferuje wiele środków ochrony słuchu, które są odpowiednie dla różnych form ochrony słuchu i rozmiarów.

Właściwe posługiwanie się zatyczkami do uszu

Wybór

Jednorazowe zatyczki do uszu

Maksymalne bezpieczeństwo przy pojedynczym zastosowaniu: jednorazowe zatyczki do uszu uvex zapewniają najwyższy komfort noszenia, nawet przy dłuższym użytkowaniu.

Zatyczki wielokrotnego użytku

Zawsze pod ręką i łatwe do czyszczenia: zatyczki wielokrotnego użytku uvex z pojemnikiem higienicznym są niezawodnym towarzyszem w codziennej pracy.

Zastosowanie

Aby zapewnić optymalną ochronę słuchu, zatyczki uvex muszą być używane prawidłowo.

Jednorazowe zatyczki do uszu

(1) Jednorazową zatyczkę do uszu delikatnie zwiń.
(2) Podnieś rękę nad głowę i pociągnij ucho delikatnie do góry, aby wyprostować kanał słuchowy.
(3) Wprowadź zatyczki do uszu uvex i przez chwilę je przytrzymaj. Zatyczki zostały wprowadzone prawidłowo, jeśli nie są widoczne z przodu.

Zatyczki wielokrotnego użytku

(1) Przytrzymaj zatyczki do uszu uvex wielokrotnego użytku za uchwyty i umieść sznurek za głową.
(2) Delikatnie dociskając, wprowadź zatyczki do kanału słuchowego.

Higiena

W zanieczyszczonym środowisku pracy cząstki często gromadzą się na powierzchni materiału, co może prowadzić do drobnych urazów uszu.

Jednorazowe zatyczki do uszu

Jednorazowe zatyczki do uszu uvex po każdym użyciu należy zutylizować.

Zatyczki wielokrotnego użytku

(1) Łatwe czyszczenie za pomocą wilgotnej szmatki uvex.
(2) Możliwość czyszczenia również wodą i łagodnym mydłem.
(3) W przypadku dłuższego okresu nieużywania przechowuj w pudełku higienicznym uvex.

Film

Zatyczki jednorazowe

Zatyczki wielokrotnego użytku

Dowiedz się więcej

Blog ekspercki uvex

Na naszym blogu eksperckim zawsze znajdziesz aktualne artykuły na temat produktów uvex, środków ochrony indywidualnej i wszystkiego, co jest z nimi związane – wystarczy rzucić okiem na zakładkę „Ochrona słuchu”.

Tarcza poziomu ochrony słuchu uvex

Używając naszej interaktywnej tarczy poziomu ochrony słuchu, możesz określić, jakiego rodzaju ochrony słuchu potrzebujesz, w zależności od poziomu hałasu na Twoim stanowisku pracy. Po prostu spróbuj!