Jak czyścić i przechowywać okulary ochronne uvex

Okulary ochronne należy czyścić ze szczególną ostrożnością, aby nie dopuścić do jakiegokolwiek uszkodzenia soczewek. Najczęstszą przyczyną zarysowania soczewek jest niewłaściwe czyszczenie, a następnie niewłaściwe przechowywanie. Po użyciu, okulary ochronne należy umieścić w etui lub w woreczku na okulary. Przed włożeniem do etui wyczyść okulary, wykonując poniższe czynności. Pamiętaj! Nie wkładaj niezabezpieczonych okularów ochronnych bezpośrednio do kieszeni.

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby jak najlepiej zadbać o okulary i gogle ochronne:

Spłucz pył i gruboziarniste cząsteczki pod bieżącą wodą lub użyj krawędzi złożonej chusteczki aby usunąć kurz z powierzchni soczewki.

Spryskaj obie strony szybek niewielką ilością fluidu czyszczącego.

Używając chusteczek do czyszczenia soczewek przecieraj szybki wewnątrz i na zewnątrz okrężnymi ruchami.

Nie pocieraj soczewek w przód i w tył.

Trzymaj okulary/ gogle chwytając za ramkę lub górną i dolną część soczewki.

Nie dotykaj szybek. Pomaga to w zmniejszeniu ryzyka powstawania zadrapań i skaz.

Odkładaj okulary/ gogle tak, aby szybki bezpośrednio nie dotykały powierzchni.

Nie odkładaj okularów w sposób mogący uszkodzić soczewki.

Pobierz plakat

uvex safety Polska
sp. z o.o. sp. k.
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Uwaga!

NIE UŻYWAJ odzieży, ręczników papierowych, serwetek ani chusteczek do twarzy do czyszczenia soczewek. Większość z tych tkanin zawiera włókna ścierne i zanieczyszczenia. Włókna te mogą łatwo zarysować soczewkę i wpłynąć na ostrość widzenia.

NIE UŻYWAJ rozpuszczalników ani chemicznych środków czyszczących. Tego typu środki czyszczące zawierają chemikalia, które mogą usuwać powłoki na soczewkach okularów uvex.

Akcesoria do czyszczenia okularów i gogli uvex

Aby Twoje okulary ochronne były dłużej użyteczne, opracowaliśmy szereg produktów i akcesoriów do czyszczenia soczewek. Aby zapewnić prawidłowe przechowywanie okularów ochronnych, oferujemy szeroką gamę etui i woreczki z mikrofibry. Pamiętaj, że do czyszczenia soczewek okularów uvex zalecamy używanie środków czyszczących uvex, które pozwalają zachować właściwości powłok uvex supravision.