Certyfikaty

Nasze produkty i komponenty produktów są regularnie sprawdzane przez niezależne laboratoria i instytuty. Pod kątem tolerancji skórnej. Pod kątem braku substancji szkodliwych. I pod wieloma innymi. Przegląd certyfikatów, jakie otrzymały nasze produkty.

Öko-Tex Standard 100

Wyroby włókiennicze testowane zgodnie z kryteriami Öko-Tex Standard 100 nie posiadają żadnych substancji, które mogłyby szkodzić zdrowiu człowieka. Certyfikat Öko-Tex otrzymują wyłącznie produkty spełniające bardzo surowe wymagania i poddawane regularnym kontrolom. 

Tkaniny uvex posiadające certyfikat Öko-Tex

Poliester z recyklingu

W ostatnich latach przetwarzanie butelek PET rozwinęło się tak bardzo, że obecnie możliwa jest produkcja wykonanych z poliestru z recyklingu funkcjonalnych materiałów o doskonałych właściwościach: Oprócz wyjątkowego komfortu noszenia zachwycają one również łatwością w pielęgnacji. Dzięki najwyższej jakości włókien z recyklingu właściwości przędzy i miękkość, zdolności do barwienia oraz wyrazistość koloru są nie do odróżnienia od tych oferowanych przez produkty na bazie olejów poliestrowych.

Organic Cotton

W przeciwieństwie do tradycyjnej bawełny do produkcji bawełny organicznej zwykle wykorzystuje się stare odmiany roślin, które wymagają mniej intensywnego nawadniania. Używanie pestycydów i nawozów chemicznych jest zabronione.

Nasze modele wykonane z bawełny organicznej "Organic Cotton" spełniają wymagania certyfikacji Global Organic Textile Standard (GOTS): Zastosowana bawełna w co najmniej 95% pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Tkaniny uvex posiadające certyfikat Organic-Cotton

uvex pure standard

Rękawice ochronne spełniają wysoki standard uvex pure. Przebadany dermatologicznie. Bardzo przyjazny dla skóry. Nie zawiera składników szkodliwych dla zdrowia.

Rękawice ochronne są również wolne od rozpuszczalników, przyspieszaczy i substancji alergizujących. Zapewniają optymalną ochronę produktu.

Rękawice uvex pure standard

Öko-Tex® Standard 100

Öko-Tex® Standard 100 to ogólnoświatowy, jednolity system testowania i certyfikacji. Im bardziej intensywny jest kontakt produktu ze skórą, tym bardziej rygorystyczne wymagania musi on spełniać. Dlatego rękawice ochronne znajdują się na drugim miejscu w klasyfikacji, czyli posiadają II klasę. Testy przeprowadzane są nie tylko na podstawie norm prawnych, ale także w oparciu o bieżący stan badań. Z tego powodu Öko-Tex® nie tylko stosuje bardziej rygorystyczne wartości dla metali ciężkich, takich jak chrom, nikiel lub rtęć, ale uwzględnia również na przykład rakotwórcze i alergizujące barwniki oraz stosowanie rozpuszczalników, takich jak formaldehyd. Co roku metody badań i listy zanieczyszczeń są dostosowywane do najnowszych wyników badań naukowych.  

Testowane i certyfikowane rękawice ochronne uvex
Rękawice ochronne z certyfikatem bezpieczeństwa. Dla Ciebie i Twoich pracowników. Wszystko, co ma bezpośredni kontakt ze skórą, musi spełniać specjalne wymagania. Dlatego nasze trykotowe rękawice ochronne serii uvex profi, uvex contact, uvex rubipor, uvex phynomic, uvex C300, uvex C500, uvex synexo Z200, uvex nk, uvex protector, uvex rubiflex, uvex rubiflex S, uvex profatrol i uvex profagrip poddaliśmy certyfikacji Öko-Tex® Standard 100 zgodnie z najsurowszymi kryteriami testów dla produktów II klasy.

Rękawice uvex z certyfikatem Öko-tex

proDERM

Bardzo dobra tolerancja skórna wielu z naszych rękawic ochronnych jest potwierdzona dermatologicznie. Rękawice ochronne, które uzyskały ten znak jakości, zostały przebadane w warunkach klinicznych przez Instytut Dermatologii Stosowanej proDERM GmbH (Hamburg, Niemcy).

Badania proDERM: 11.0356-02, 11.0482-11, 13.0202-02, 15.0188-02, 15.0219-11

więcej szczegółowych informacji na temat proDerm

Made in Germany

uvex z dumą opracowuje i produkuje rękawice ochronne właśnie w Niemczech. Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji i technologii gwarantuje najwyższej klasy usługi w zakresie ochrony dłoni oraz najlepszej jakości rękawice ochronne do szerokiej gamy zastosowań.

Wyprodukowane w Niemczech robocze rękawice ochronne uvex posiadają znak "Made in Germany".

Rękawice uvex Made in Germany

Możliwość stosowania w kontakcie z żywnością

Rękawice ochronne do kontaktu z żywnością nie mogą w normalnych lub przewidywalnych warunkach przenosić (migrować) do żywności żadnych składników, które zagrażają zdrowiu ludzkiemu. Poniższy przegląd zawiera wykaz rękawic ochronnych uvex odpowiednich do kontaktu z produktami spożywczymi oraz szczegółową listę możliwych obszarów zastosowania.

 wodniste pH > 4,5kwaśne pH < 4,5alkoholowetłustesuche (nietłuste)
Przykłady napoje bezalkoholowe, owoce, jaja, warzywa, skorupiaki ocet, drożdże, mleko, jogurt wino, napoje alkoholowe, likier oliwa z oliwek (R1), masło i margaryna (R2), ryby, sery i pieczywo (R3), mięso i drób (R4), kanapki i dania smażone na głębokim oleju (R5) chleb, ryż, makaron, herbata, przyprawy, rośliny strączkowe
uvex profi ergo TAK TAK TAK TAK (od R1 do R5) TAK
uvex contact ergo TAK TAK TAK TAK (od R1 do R5) TAK
uvex phynomic C3 TAK TAK TAK TAK (od R1 do R5) TAK
uvex C5 TAK TAK TAK TAK (od R1 do R5) TAK
uvex rubiflex (pomarańczowy) TAK TAK TAK TAK (od R1 do R5) TAK
uvex rubiflex S (niebieski/zielony) TAK TAK TAK TAK (od R1 do R5) TAK
uvex profastrong NF 33 TAK TAK TAK TAK (R2 do R5) TAK
uvex u-fit TAK TAK TAK TAK (od R3 do R5) TAK
uvex phynomic foam TAK TAK TAK TAK (R5) TAK
uvex phynomic lite (w) TAK TAK TAK TAK (od R1 do R5) TAK
uvex unilite hermo TAK TAK TAK NIE TAK
uvex u-fit strong N2000 TAK NIE TAK TAK (od R3 do R5) TAK
uvex u-fit lite TAK NIE TAK TAK (od R3 do R5) TAK


Szczegółowych informacji, na przykład na temat ̈podstaw badania, udzielamy na życzenie.

Rękawice uvex odpowiednie do kontaktu z żywnością

uvex medicare

Certyfikowane obuwie ochronne uvex opiera się na sprawdzonych technologiach uvex. Można je rozpoznać po symbolu uvex medicare, umieszczonym w opisach produktów. Wszystkie indywidualne ortopedyczne rozwiązania specjalne są opracowywane przez naszych specjalistów w dziedzinie butów ortopedycznych. Sieć certyfikowanych firm specjalizujących się w dziedzinie butów ortopedycznych współpracująca z uvex zapewnia usługę dostosowywania produktów do indywidualnych potrzeb na miejscu.

Nasze indywidualne ortopedyczne rozwiązania specjalne są certyfikowane i testowane pod kątem wzorca konstrukcji przez Prüf- und Forschungsinstitut Pirmasens e. V. (PFI) oraz TÜV Rheinland i spełniają następujące normy:

  • DGUV 112-191/ÖNORM Z 1259: Odpowiada wymaganiom nowych zasad zrzeszeń zawodowych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy – DGUV 112-191 (Niemcy) i ÖNORM Z 1259 (Austria).<strong/><strong/>
  • Spełnia wymagania normy ESD: Obuwie ochronne spełnia wymagania normy ESD zgodnie z normą EN 20345, ew. EN 61340-5-1. W wielu miejscach pracy często konieczne jest stosowanie obuwia ochronnego jako elementu systemu rozpraszania ładunku elektrostatycznego. Należy przestrzegać instrukcji użytkowania produktu.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Obuwie ochronne uvex medicare