Okulary do pracy przy monitorach

uvex oferuje szeroki wachlarz oprawek do okularów komputerowych.

 

Problemy związane z pracą przy ekranach

Umiejscowienie ekranu, klawiatury i dokumentów roboczych może stanowić dla wzroku spore wyzwanie. Aby móc skupiać wzrok na obiektach w różnych odległościach, użytkownik okularów jest zmuszony do przyjmowania nienaturalnej pozycji ciała i nienaturalnego ułożenia głowy. Może to prowadzić do różnych dolegliwości wynikających z nieprawidłowej postawy ciała.

Zdolność przystosowawcza soczewki oka do skupiania wzroku na różnych odległościach staje się trudniejsza wraz z wiekiem. Szczególnie podczas czynności wykonywanych na ekranie lub porównywalnych prac, które wymagają wyraźnego widzenia przy zmieniających się odległościach, często pojawiają się objawy zmęczenia spowodowane ciągłym wysiłkiem aparatu wzroku.

Dzięki technologii Nahcomfort okulary uvex do pracy przy ekranach stanowią skuteczne rozwiązanie tego problemu.

 

Masz pytania? Napisz!

Dominika Pytlik
uvex safety Polska
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Telephone: + 48 77 482 62 58

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne są zaprojektowane tak, aby osoba nosząca okulary mogła wyraźnie widzieć w zakresie od 40 cm do strefy dali. Jednak ze względu na konstrukcję użytkownik musi odejść od swojej naturalnej pozycji głowy, aby wyraźnie widzieć ekran przez środkową i dolną część okularów.

Osoba nosząca okulary musi bardzo unieść głowę. Prowadzi to do trwałego przeciążenia mięśni ramion i szyi.

Soczewki jednoogniskowe

Soczewki jednoogniskowe, wykorzystywane w okularach służących typowo do czytania, umożliwiają osobie, która je nosi, wyraźne widzenie z typowej odległości od 30 do 40 cm. Odległość ta jest idealna do pracy z klawiaturą lub dokumentami roboczymi.

Jeśli pracownik chce wyraźnie widzieć treść na ekranie, musi mocno pochylić głowę, aby przyjrzeć się jej przez okulary. Prowadzi to do długotrwałego obciążania mięśni ramion i szyi za sprawą nienaturalnego ułożenia głowy.

Soczewki Nahcomfort

Soczewki Nahcomfort cechują się specjalnie zaprojektowanymi do pracy przy komputerze szkłami, zapewniającymi bezproblemowe widzenie w miejscu pracy, w którym często korzysta się z ekranów. Zalety soczewek Nahcomfort

 • wyraźne widzenie z płynnymi przejściami z odległości od 30 cm do ok. 2 m
 • wyraźne widzenie klawiatury, ekranu i notatek roboczych przy zachowaniu prawidłowej pozycji głowy
 • znaczna redukcja dolegliwości związanych z nieprawidłową postawą dzięki utrzymywaniu naturalnej postawy

Okulary do pracy przy monitorach - oprawki z tworzywa sztucznego

Okulary do pracy przy monitorach - metalowe oprawki

Okulary do pracy przy monitorach - oprawki z tytanu, oprawki Nylor

Soczewki Nahcomfort - idealne do pracy przy monitorach

Szkła Nahcomfort są idealne dla pracowników, którzy muszą obejmować wzrokiem obszar między 30 cm i około 2 m. Dzięki swojej specyficznej budowie umożliwiają one bezproblemowe widzenie w wymagających warunkach.

Budowa szkieł:

 • w dolnej strefie znajduje się korekcja bliży, tak zwana wartość czytania w górę wartość korekcji stale słabnie,
 • w górnej części soczewki można wyraźnie widzieć z odległości ok. 2 m,
 • przejścia pomiędzy poszczególnymi strefami przebiegają płynnie, podobnie jak w przypadku soczewek progresywnych.

Zalety szkieł Nahcomfort

 • wyraźne widzenie z płynnymi przejściami z odległości od 30bcm do ok. 2m (odległość stanowi punkt odniesienia, może różnić się w zależności od wartości korekcji),
 • większy komfort w obszarze twarzy w po- równaniu do soczewek progresywnych
 • wspomaganie naturalnej pozycji głowy w miejscu pracy; wszystko to pomaga uniknąć dolegliwości wynikających z nieprawidłowej postawy ciała, takich jak napięcie mięśni szyi.

Powłoka antyrefleksyjna

Do pracy przy ekranie zalecane są okulary z antyrefleksem. Antyrefleks to odparowana powłoka tlenku metalu, która znacznie ogranicza odblaski na zewnętrznej i wewnętrznej stronie soczewki. Prowadzi to do większej przepuszczalności światła i lepszej klarowności obrazu. Trudności w widzeniu spowodowane odbiciami światła zostają zredukowane.

Antyrefleks „normal":

 • Dobra redukcja odbić światła
 • Jednorazowe nałożenie tlenku metalu na każdą powierzchnię
 • Odbicie resztkowe ≈ 4%

Antyrefleks „super":

 • Maksymalna redukcja odbić światła
 • Kilkukrotne nałożenie tlenku metalu na każdą powierzchnię
 • Odbicie resztkowe < 2%

UV blue

Uszlachetnianie powierzchni uvex UV blue składa się z kilku powłok i zawiera m.in. powłokę, która w znacznej mierze filtruje niebieskie i fioletowe, widoczne światło o krótkich falach. Oznaki zmęczenia oraz bóle głowy, które często towarzyszą pracy wymagającej długotrwałej styczności z ekranami i mediami cyfrowymi, zostają w ten sposób zredukowane. System powłok uvex UV blue zawiera również antyrefleks „super” oraz powłokę odporną na zarysowania.