Jakość made in uvex

Jakość uvex jest czymś więcej niż sumą dobrych właściwości. Jakość to podstawowa postawa, która dominuje w firmach, celach, produktach i usługach. „Made in uvex” to znak jakości i nasza obietnica złożona klientom, pracownikom i środowisku naturalnemu.

Co oznacza jakość?

Jakość może odnosić się do wielu właściwości: odporności, skuteczności, trwałości, czystości, jakości wykonania i wielu innych. Produkty wysokiej jakości nie są dla nas sprawą honoru, ale modelem biznesowym. Jednak hasło "Quality made in uvex" dotyczy również jakości w zakresie procesów, odpowiedzialności społecznej i rentowności.

 

Tworzenie wartości

Tylko firma gotowa do samodzielnego opracowania i tworzenia własnych produktów oraz świadczenia powiązanych usług może zagwarantować ich jakość i bezpieczeństwo. uvex wpływa na wszystkie parametry produktu, od pierwszego szkicu projektowego poprzez nadawanie kształtu aż po ostateczną kontrolę jakości. Pełny dostęp do całego łańcucha wartości daje nam najlepszą możliwą kontrolę nad jakością naszych produktów.

 

Przede wszystkim jakość

Dzisiaj jakość produktu jest często mierzona jednostronnie, w odniesieniu do standardów i specyfikacji, które muszą być spełnione, aby uzyskać certyfikaty branżowe. uvex idzie o krok dalej: już na etapie opracowania produktów stale sprawdzamy je w naszych własnych laboratoriach testowych. W ten sposób gwarantujemy, że spełniają one wymagane normy i standardy pod każdym względem – a nawet je przewyższają. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

 

Wzmocnienie lokalizacji

Nasza firma powstała w 1926 roku. W następnych latach uvex rozpoczął projektowanie, rozwój i produkcję własnych okularów ochronnych w głównym zakładzie w Fürth. Od ponad 90 lat jesteśmy wierni standardowi jakości „Made in uvex” i kładziemy szczególny nacisk na kompetencje technologiczne, wszechstronną wiedzę ekspercką i doskonałe szkolenie naszych pracowników w lokalizacjach w Niemczech, Europie i za granicą.

 

Ochrona zasobów

327,4 tony dwutlenku węgla, 4000 litrów oleju silnikowego, 542 megawatogodziny energii elektrycznej – to fragmenty bilansu oszczędności uvex z 2014 roku. Niezależnie od tego, czy chodzi o ograniczenie emisji zanieczyszczeń, minimalizację zużycia surowców podczas produkcji czy redukcję poziomu hałasu, staranne wykorzystywanie zasobów jest kamieniem węgielnym naszej filozofii korporacyjnej. Zaoszczędzone w ten sposób koszty pozwalają na hojne inwestycje w jakość naszych lokalizacji – a tym samym również naszych produktów.

 

Zachowanie niezależności

Już w trzeciej generacji uvex jako firma rodzinna jest dla wielu synonimem długoterminowego stabilnego rozwoju marki korporacyjnej, a także powiązanych produktów i usług. Nowe inwestycje realizujemy wyłącznie przy użyciu własnych środków. Taką zrównoważoną politykę korporacyjną można utrzymać tylko w środowisku odpowiedzialnie zarządzanym i niezależnym finansowo.

 

Optymalizacja narzędzi

Jakość produktów jest zawsze na tyle wysoka, na ile wysoka jest jakość surowców i narzędzi używanych do ich wykonania. Aby spełnić najwyższe standardy, sami opracowujemy nasze narzędzia, a następnie produkujemy je we współpracy z długoletnimi, niezawodnymi partnerami. Ta ścisła integracja poszczególnych ogniw w łańcuchu wartości pozwala nam na holistyczne podejście do zagadnienia jakości.