Kompetencja producenta

Oferujemy środki ochrony indywidualnej od stóp do głów, posiadając kompetencje producenta we wszystkich dziedzinach – zachęcamy, abyś sam je ocenił.

Najwyższe wymagania stawiamy samym sobie

Prawie 80 procent wartości dodanej z naszej działalności operacyjnej generowane jest w naszych własnych zakładach. Najnowocześniejsza technologia, ogromne bogactwo doświadczeń i niepohamowana pasja do innowacji przekładają się w nich na tworzenie produktów, które w wielu wymiarach są przełomowe.

Spełniamy wysokie wymagania wobec siebie samych i wobec naszych produktów dzięki ścisłemu zarządzaniu jakością – wszystkie nasze zakłady posiadają certyfikat ISO 9001:2008.

Samodzielne opracowywanie produktów i ścisła współpraca z siecią strategicznych partnerów pozwalają nam wprowadzać innowacyjne pomysły w życie. Nowości, podobnie jak produkty znajdujące się już w ofercie, są poddawane wielokrotnym testom w naszych własnych laboratoriach badawczych, ponieważ produkt zasługuje na nazwę „uvex” tylko wtedy, gdy przekracza wszystkie wymagania odpowiednich norm bezpieczeństwa.

Kompetencja producenta w zakresie ochrony głowy

Kaski ochronne

Dysponując wysokimi kompetencjami w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkujemy w Niemczech kaski ochronne i powłoki wewnętrzne do czapek chroniących przed uderzeniem. Wysokiej jakości materiały i ciągła kontrola wszystkich procesów produkcyjnych gwarantują tworzenie najwyższej jakości środków ochrony głowy.

Ochrona głowy to znacznie więcej niż tylko hełm

Kompetencja w dziedzinie ochrony głowy oznacza także myślenie o obszarach, w których nie ma potrzeby używania hełmów, ale istnieje ryzyko urazów głowy. W tym celu opracowaliśmy czapkę chroniącą przed uderzeniem uvex u-cap. Innowacyjny układ plastikowych elementów skorupy inspirowany jest pancernikiem i w unikalny sposób łączy ochronę z komfortem.

Kompetencja producenta w zakresie ochrony wzroku

Okulary ochronne

W bawarskim mieście Fürth tworzymy wszystko w jednym miejscu, od okularów ochronnych z zausznikami poprzez okulary panoramiczne aż po okulary ochronne korygujące i chroniące przed promieniowaniem laserowym. W tym wyjątkowym centrum kompetencji ochrony wzroku opracowujemy i produkujemy wysokiej jakości systemy powłokowe, które udoskonalają nasze okulary o dodatkowe właściwości zgodnie ze ścisłymi standardami jakości i zamieniają je w wysokowydajne produkty klasy premium.

laservision – ponad 30 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony przed promieniowaniem laserowym

Pod marką laservision , składając obietnicę „WE PROTECT YOUR EYES”, oferujemy również na całym świecie najnowocześniejszą technologię w zakresie ochrony przed promieniowaniem laserowym i zapewniających ją okularów ochronnych – które rozwijamy, produkujemy i dystrybuujemy.

Kompetencja producenta w zakresie ochrony słuchu

Ochrona słuchu

Asortyment środków ochrony słuchu uvex obejmuje zatyczki do uszu, zatyczki do uszu na pałąku, ochronniki słuchu (słuchawki chroniące przed hałasem) i wkładki uszne. W południowoszwedzkim mieście Höör nasza fabryka środków ochrony słuchu SwedSafe łączy w jednym miejscu najnowocześniejszą produkcję z własnymi badaniami i rozwojem. Udane partnerstwo sieciowe ze znanymi specjalistami ds. ochrony słuchu i współpraca z instytutami badawczymi na całym świecie sprawiły, że firma SwedSafe w ciągu kilku lat od jej założenia stała się jednym z wiodących producentów ochrony słuchu, który wyznacza również standardy w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dzięki wielu innowacjom i specjalnie opracowanej piance poliuretanowej SwedSafe regularnie podnosi poprzeczkę w dziedzinie środków ochrony słuchu.

Wartość podąża za innowacją

Jako specjalista w zakresie obróbki materiałów piankowych SwedSafe stale kontroluje i optymalizuje zatyczki do uszu oraz ich skład materiałowy pod względem struktury i jednorodności komórek. Zapewnia to optymalny czas regeneracji produktu i maksymalną odporność na nacisk. Wiele zgłoszonych przez firmę patentów dotyczących środków ochrony słuchu świadczy o wysokiej innowacyjności szwedzkiego producenta.

Kompetencja producenta w zakresie ochrony dróg oddechowych

Półmaski ochrony dróg oddechowych

Zaawansowana technologia, nieprzerwane dążenie do innowacji, maksymalne doświadczenie – dzięki tak udanemu połączeniu z wielką dbałością o szczegóły tworzymy najnowocześniejsze środki ochrony dróg oddechowych. Dostęp do całego łańcucha wartości pozwala nam wykorzystywać i stale ulepszać wysokiej klasy materiały. Dzięki nieustannie zmieniającym się procesom produkcji i strategicznym partnerstwom z wybranymi producentami osiągamy najwyższą jakość, której słusznie oczekują klienci marki uvex.

Kompletna ochrona z jednego źródła

Jako producent wysoce funkcjonalnych półmasek ochrony dróg oddechowych i światowy lider w dziedzinie przemysłowej ochrony oczu konsekwentnie dostosowujemy nasze procesy rozwojowe. Dla Ciebie oznacza to możliwość perfekcyjnego łączenia środków ochrony dróg oddechowych i wzroku uvex. Bez ucisku. Bez zsuwania się. Niezawodna ochrona w każdych warunkach.

Kompetencja producenta w zakresie tkanin

Odzież robocza i ochronna

Pod naszą marką łączymy szeroką gamę tkanin – od modnych ubrań roboczych przez innowacyjny sprzęt ochronny po spersonalizowane rozwiązania systemowe: uvex oznacza projektowanie, rozwój i kompetencję w zakresie produkcji w miejscu o holistycznym środowisku systemowym i doskonale zintegrowanych procesach. Dzięki nowoczesnym materiałom i dużej wiedzy fachowej oprócz niezawodnej ochrony zapewniamy także optymalny komfort noszenia.

Centrum Kompetencji Tekstylnych Ellefeld

Dzięki materiałom uvex safety w Ellefeld oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie odzieży ochronnej, jak również modę korporacyjną i indywidualne projekty odzieży. Profesjonalny zespół konsultantów i pracowników z branży projektowania i tekstyliów będzie Ci towarzyszył od pierwszego pomysłu aż po dostarczenie indywidualnego produktu, obejmującego elementy należące do jednej linii, w tym obuwie ochronne, okulary i rękawice dostosowane do Twojej tożsamości korporacyjnej.

Kompetencja producenta w zakresie ochrony dłoni

Rękawice ochronne

UVEX SAFETY Gloves GmbH & Co. KG z siedzibą w Lüneburgu jest centrum kompetencyjnym w dziedzinie środków ochrony rąk. Produkcja bezpośrednio na miejscu zapewnia wysoki standard techniczny i krótką drogę od producenta do użytkownika. Nowoczesna produkcja i rozwój niezawodnie współdziałają z własną szwalnią, połączoną z laboratorium z rozbudowaną techniką kontrolną i stosowaną. Od opracowania innowacyjnych mieszanek przędzy i dzianin aż po przetwarzanie nowych preparatów powłokowych wszystkie procesy realizowane są wewnętrznie.

Wartość podąża za innowacją

Dzięki stałemu otwarciu w kierunku klienta i rynku, ale także sprzedaży i marketingu opracowujemy rozwiązania dla całego sektora i dla indywidualnego pracownika. Nasz wyrafinowany proces innowacji zapewnił nam (wtedy jeszcze pod nazwą Profas) tytuł jednego spośród 100 największych innowatorów roku 2013 w grupie wielkości B (od 50 do 250 pracowników) w krajowym zestawieniu firm „Najlepsza 100” – znak jakości, z którego jesteśmy bardzo dumni!

Kompetencja producenta w zakresie ochrony stóp

Obuwie ochronne

Mając do dyspozycji najnowocześniejszą fabrykę obuwia w Cevie we Włoszech, stoimy w dziedzinie ochrony stóp przed wyzwaniem stworzenia zaawansowanego technicznie obuwia ochronnego przy zachowaniu najwyższej jakości i poziomu europejskiej produkcji z uwzględnieniem następowania po sobie w krótkim czasie procesów rozwoju, produkcji i dostawy. Fabryka we Włoszech jest w stanie produkować w jednym miejscu, w niezwykle elastyczny sposób, obuwie ochronne z szeroką gamą podeszew wykonanych z PUR i gumy. W zaawansowanym centrum technologicznym w centrali firmy w Niemczech stale pracujemy nad nowymi, przyszłościowymi pomysłami dla naszych klientów i rozwijamy innowacje dla najbardziej wymagających.

Odpowiedni stopień ochrony dla każdego

Dla nas kompetencja w zakresie obuwia ochronnego nie kończy się na zewnętrznych standardach. Dzięki indywidualnie wykonanym wkładkom ortopedycznym lub dopasowanemu obuwiu ochronnemu i trzewikom umożliwiamy regularne uczestnictwo w życiu zawodowym również osobom z różnymi chorobami stóp.

Kompetencja producenta w zakresie środków ochrony indywidualnej

Środki ochrony indywidualnej

Od dziesięcioleci obszar firmy „Occupational Health” pracuje nad indywidualnymi produktami przeznaczonymi do ochrony wzroku, słuchu i stóp. Podstawowe badania i rozwój w Fürth, wyspecjalizowany personel techniczny oraz ciągła optymalizacja produktu stanowią podstawę wszystkich naszych dostosowanych produktów ochronnych. Tak wysokie standardy jakości możemy utrzymać dzięki skomplikowanym procedurom certyfikacyjnym i ścisłej kontroli.

Odpowiednia ochrona w trzech obszarach

  • indywidualne środki ochrony wzroku: wszystko, począwszy od okularów do monitora aż po wysoce odporne na uderzenia okulary panoramiczne z wkładkami korekcyjnymi
  • dopasowana ochrona słuchu: ochrona słuchu perfekcyjnie dopasowana do fizjonomii człowieka i do poziomu obciążenia hałasem, zarówno dla osób z uszkodzeniem słuchu, jak i zdrowych
  • ortopedyczne środki ochrony stóp: ortopedyczne środki ochrony stóp z certyfikatem w formie wkładek lub indywidualnie dostosowanych konfekcyjnych butów ochronnych, ew. trzewików