Certyfikaty

Nasze produkty i komponenty produktów są regularnie sprawdzane przez niezależne laboratoria i instytuty. Pod kątem tolerancji skórnej. Pod kątem braku substancji szkodliwych. I pod wieloma innymi.

proDERM

Bardzo dobra tolerancja skórna wielu z naszych rękawic ochronnych jest potwierdzona dermatologicznie. Rękawice ochronne, które uzyskały ten znak jakości, zostały przebadane w warunkach klinicznych przez Instytut Dermatologii Stosowanej proDERM GmbH (Hamburg, Niemcy).

Badania proDERM: 11.0356-02, 11.0482-11, 13.0202-02, 15.0188-02, 15.0219-11

Następujące modele rękawic ochronnych uvex posiadają znak jakości proDERM, "potwierdzony dermatologicznie":

uvex phynomic foam
uvex phynomic x-foam HV
uvex phynomic allround
uvex phynomic wet
uvex phynomic wet plus
uvex phynomic XG
uvex phynomic pro
uvex phynomic C3
uvex phynomic ESD
uvex phynomic C5
uvex phynomic lite
uvex phynomic lite w

Od 1994 roku proDERM to symbol profesjonalizmu i wiedzy naukowej. Prowadzenie badań dermatologicznych na zlecenie jest uważane za innowacyjne i jednocześnie istotne z naukowego punktu widzenia. Te cechy w połączeniu z rygorystycznym podejściem do przeprowadzania testów i wysokimi wymaganiami minimalnymi, wykraczającymi poza standardy przyjęte w branży, czynią znak jakości proDERM wyjątkowo cennym. Ten znak jakości jest skierowany szczególnie do firm tworzących wysokiej jakości produkty, które nie boją się wnikliwych testów.

proDERM zbadał tolerancję skórną produktów do ochrony rąk w niezależnych badaniach. Drażniące działanie produktów badano najpierw w teście plastrowym trwającym 3 × 24 godz. na 32 osobach i oceniano pod kątem dermatologicznym. W drugim badaniu, ukierunkowanym na obszar zastosowania, testowane produkty były noszone przez 20 osób przez 2 tygodnie po 8 godzin dziennie w trakcie aktywności zawodowej. Następnie stan odpowiednich obszarów skóry został oceniony przez lekarza.

W obu badaniach produkty wykazywały bardzo dobrą tolerancję skórną, co zostało potwierdzone przyznaniem "znaku jakości proDERM".

więcej informacji na temat proDERM

Rękawice uvex posiadające certyfikat proDERM