uvex 1 G2 planet – zrównoważone obuwie ochronne wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu

Recykling do ostatniego okruszka: od materiału zewnętrznego buta po podeszwę, nowy uvex 1 G2 planet oferuje zarówno trwałość, jak i wydajność w jednym. Wtryskiwana poliuretanowa podeszwa środkowa zawiera do 20% granulatu wyprodukowanego z odpadów PU z naszych procesów produkcyjnych. Dzięki temu obuwiu ochronnemu możesz chronić nie tylko siebie, ale i planetę.

protecting planet by reducing waste and emissions
protecting planet by using environmentally-friendly packaging
protecting planet by using sustainable and recycled materials

Szczegółowe informacje na temat elementów uvex 1 G2 planet:

Po raz pierwszy obliczyliśmy ślad węglowy dla obuwia ochronnego uvex, który mówi nam, ile CO2 jest emitowane podczas produkcji jednej pary. Aby to obliczyć, zmierzyliśmy emisje od surowców do pierwszego użycia**.

W rezultacie ślad węglowy uvex 1 G2 planet wynosi 6,9 kg. Odpowiada to mniej więcej 35-kilometrowej podróży samochodem. Dzięki zastosowaniu materiałów pochodzących z recyklingu i pochodzenia biologicznego udało nam się zmniejszyć emisję CO2 o 1,6 kg lub 18,8% w porównaniu z naszymi zwykłymi butami uvex 1 G2 (art. nr 68342, ślad węglowy 8,5 kg).

Innowacyjna podeszwa środkowa: i-PUREnrj planet

uvex był pierwszą firmą, która zintegrowała granulat wykonany z nadwyżek poliuretanu z własnej produkcji w podeszwie środkowej obuwia ochronnego stosując proces bezpośredniego wtrysku. Obuwie to jest w pełni certyfikowanym produktem, który z powodzeniem trafił na rynek. Dzięki temu oszczędzamy surowce i zwracamy wytwarzane przez nas odpady PU do cyklu produkcji obuwia bez uszczerbku dla wydajności naszej technologii i-PUREnrj, która zapewnia amortyzację i zwrot energii na całej podeszwie stopy, a jednocześnie pomaga zmniejszyć zmęczenie użytkownika.

Technologia uvex i-PUREnrj

Amortyzuje. Stabilizuje. Oddaje energię.

  • doskonała amortyzacja i zwrot energii
  • doskonała stabilność dzięki wyściełanym elementom na pięcie zmniejszającym ryzyko kontuzji
Sustainable uvex safety shoe production in Ceva, Italy
Zrównoważony rozwój w uvex footwear

Produkcja we Włoszech, w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji obuwia ochronnego w Europie, zapewnia wydajną, oszczędzającą zasoby produkcję i krótkie odległości od producenta do użytkownika.

Nasz cykl recyklingu odpadów PU

Krok 1

Usuwanie odpadów PU z gotowego buta

Krok 2

Redukcja odpadów PU do granulatu

Krok 3

Wchłanianie i mieszanie granulatu z mieszanką PU

Krok 4

Produkcja podeszwy z PU zawierającego granulat

uvex 1 G2 planet protecting planet video

Zobacz film

uvex 1 G2 planet

Obliczenia na podstawie bazy danych Sima Pro 9.2.0.1, ecoinvent 3.6 | *obliczono zgodnie z normą DIN EN ISO 14021:2016 | **emisje po zakończeniu eksploatacji zależą od metody utylizacji.