Działamy społecznie

Pełny zakres ochrony człowieka obejmuje również bezpieczeństwo w jego środowisku społecznym. Umożliwiamy to naszym pracownikom i wymagamy tego samego od naszych partnerów biznesowych. Angażujemy się także w pomoc potrzebującym na całym świecie.

Wartości przedsiębiorstwa pomagające w uczciwym i pełnym poszanowania współdziałaniu stanowią podstawę kultury przedsiębiorstwa uvex. W ramach marki pracodawcy uvex group od wielu lat opracowuje atrakcyjne oferty związane ze zdrowiem, przekazywaniem wiedzy i dokształcaniem, aby trwale związać pracowników oraz grupy akcjonariuszy z przedsiębiorstwem. 

Ponadto rodzina przedsiębiorców za pośrednictwem założonej w 1980 roku fundacji Rainera Wintera angażuje się w działalność na rzecz społeczeństwa.

Więcej na uvex-group.com

 

Standardy społeczne grupy uvex

Od momentu powstania w 1926 roku firma uvex jako jeden ze światowych liderów w rozwoju, produkcji i sprzedaży środków ochrony indywidualnej wprowadziła do swojej polityki i praktyki biznesowej podstawowe zasady etyczne. Takiego samego zaangażowania oczekujemy ze strony wszystkich naszych partnerów biznesowych. Hasło „protecting people” zobowiązuje nas wobec naszych klientów i ich pracowników, ale także wobec naszych własnych pracowników i partnerów biznesowych.  

Polityka firmy uvex opiera się na współpracy wyłącznie z firmami, które szanują elementarne prawa człowieka i wolność swoich pracowników w ich działalności. Na tej podstawie grupa uvex opracowała katalog zawierający siedem kluczowych wymagań, które muszą być spełnione przez naszych partnerów biznesowych. Ten standard społeczny opiera się na specyfikacjach Międzynarodowej Organizacji Pracy ILO, które stanowią podstawę wszystkich renomowanych standardów społecznych, takich jak Social Accountability SA 8000.

Komunikacja i powiadamianie

uvex wymaga od wszystkich partnerów biznesowych publikowania informacji na temat tego standardu społecznego uvex group w taki sposób, aby mogli do nich uzyskać dostęp i je przeczytać wszyscy pracownicy, dostawcy, przedstawiciele oraz poddostawcy. Naruszenie standardu społecznego uvex safety group pracownicy, dostawcy, przedstawiciele i poddostawcy mogą zgłaszać pod adresem  compliance@uvex.de.