Pytania i odpowiedzi na temat środków ochrony słuchu

Które zatyczki do uszu są najlepsze?

„Najlepsza” zatyczka do uszu nie zawsze jest synonimem największego tłumienia. Oprócz wartości tłumienia kluczową rolę odgrywają również higiena, komfort użytkowania oraz sposób wkładania i wyjmowania zatyczki. Ponieważ każdy kanał słuchowy ma unikalny rozmiar, kształt i krzywiznę, uczucie tłumienia i komfortu może się różnić w zależności od osoby. Z tego powodu zatyczki do uszu są produkowane w różnych wersjach i rozmiarach.

Dlatego najlepsze zatyczki do uszu to takie, które na podstawie osobistych odczuć i priorytetów są najlepiej odbierane przez użytkownika. Proponujemy przetestowanie różnych typów zatyczek, dopasowanych pod kątem indywidualnych potrzeb.

Czy jednorazowe zatyczki do uszu mogą być używane tylko raz?

Ponowne użycie jednorazowych zatyczek do uszu ma niewielki wpływ na wartość tłumienia, jednak ze względu na kombinację materiałów z których są wykonane nie nadają się do czyszczenia. Zatyczki zanieczyszczone mieszaniną woskowiny i brudu z poprzednich zastosowań są pożywką dla bakterii i grzybów, mogących powodować podrażnienia i infekcje kanału słuchowego. Klasyfikacja „jednorazowych zatyczek do uszu” odnosi się zatem wyłącznie do aspektu higieny. Dlatego nie zalecamy ponownego używania jednorazowych zatyczek do uszu.

Czy zatyczki do uszu uvex zawierają lateks?

Nie, żadna z naszych zatyczek do uszu nie zawiera „lateksu” (kauczuku naturalnego).

Jakiego rozmiaru zatyczki użyć?

Ponieważ każdy kanał słuchowy ma inny kształt i rozmiar, trudne jest dokładne określenie odpowiedniego rozmiaru zatyczek do uszu bez ich włożenia. Zalecamy, aby najpierw, w miarę możliwości wypróbować różne rozmiary lub wybrać najbardziej uniwersalne zatyczki w rozmiarze M.

Co oznaczają numery na odwrocie opakowania?

Tabliczka z numerem z tyłu opakowania to numer partii do celów identyfikacji wewnętrznej. MM / RRRR pokazuje miesiąc i rok, w którym wykonano zatyczkę.

Czy zatyczki do uszu uvex zawierają szkodliwe substancje?

Nie. Starannie dobieramy nasze materiały i używamy tylko materiałów, które NIE są sklasyfikowane jako szkodliwe lub potencjalnie szkodliwe zgodnie z przepisami i prawem UE.

Jak sprawdzić, która zatyczka do uszu ma najwyższy poziom tłumienia?

Wartość SNR można znaleźć na opakowaniu każdego produktu oraz na naszej stronie internetowej w opisie właściwości danego modelu zatyczek. Obowiązuje zasada: im wyższa wartość SNR, tym lepsze tłumienie, a tym samym efekt ochronny. Należy pamiętać, że na tłumienie ma również wpływ zastosowanie odpowiedniego rozmiaru, a także obszar ich zastosowania.

Co oznacza symbol SNR?

SNR to skrót od „Single Number Rating”. Wartość SNR opisuje zdolność tłumienia zatyczek do uszu zgodnie z ogólnymi wymaganiami normy EN (EN 352). Im wyższa wartość SNR, tym wyższy poziom tłumienia. Na naszej stronie internetowej, pod każdym produktem można sprawdzić, jakie SNR mają poszczególne zatyczki do uszu uvex.

Czy wilgoć i temperatura mają wpływ na czas rozprężania zatyczki?

Tak, zarówno temperatura, jak i wilgotność mają wpływ na czas rozprężania się zatyczek do uszu. Dlatego należy wziąć te czynniki pod uwagę podczas ich wkładania, aby mieć pewność, że są prawidłowo dopasowane, a ich poziom tłumienia nie uległ zmianie (np. poprzez niedokładne włożenie).