Ochrona przed przebiciem zapewniana przez materiał SuperFabric®

Rękawice HexArmor® z materiałem SuperFabric® chroniącym przed przebiciem

Rękawice oraz zarękawki i fartuchy ochronne HexArmor® wykonane z materiału SuperFabric® mają na celu zatrzymać lub zneutralizować każde zagrożenie występujące w środowiskach przemysłowych, takie jak drewniane drzazgi czy cienki drut wystający z liny w stalowym oplocie. Małe płytki ochronne zatrzymują zagrożenie, zapewniając elastyczność, a jednocześnie zapobiegają przebiciu do wnętrza, co mogłoby prowadzić do skaleczeń.

Rzeczywiste koszty związane z obrażeniami ciała na skutek przebicia

Urazy związane z przebiciem są nadal poważnym problemem w miejscach pracy. Średnia wartość roszczenia dotyczącego zwrotu kosztów związanych z urazami rąk u pracowników przekroczyła już 6000 USD, wartość roszczenia z tytułu zwrotu kosztów utraconego czasu pracy wyniosła prawie 7500 USD, a koszty pośrednie są szacowane nawet na 20 razy więcej.

Zagrożenie przebiciem w rzeczywistych warunkach a ocena odporności na przebicie

Zgodność z normami bezpieczeństwa stanowi doskonały punkt wyjścia do oceny skuteczności środków ochrony indywidualnej, jednak równie ważne jest przeprowadzenie prób w rzeczywistych warunkach. Zagrożenia występujące w miejscu pracy bardzo różnią się od tych symulowanych w laboratorium. Technologia SuperFabric® jest wyjątkowa, ponieważ wykorzystuje płytki ochronne, aby uniknąć ryzyka przebicia.

Studium przypadku: ZERO urazów spowodowanych drzazgami

W dużym zakładzie przetwórstwa drzewnego co miesiąc odnotowywano średnio 15 urazów spowodowanych przez drzazgi i nikomu nie udawało się rozwiązać tego problemu. Po wyposażeniu pracowników firmy Weyerhaeuser zajmującej się produkcją laminatu i forniru w rękawice ochronne i zarękawki HexArmor® liczba urazów spadła z 15 miesięcznie do ZERA!

Pobierz plik PDF (en)