uvex na A+A 2023

Tegoroczne Targi A+A odbyły się w dniach 24.10. - 27.10 w Düsseldorfie. uvex, ponownie skupił się na dwóch aspektach - innowacyjnych produktach i zrównoważonym rozwoju. Ale nie tylko w przypadku naszych produktów. Naszym celem jako grupy firm jest zapewnienie wszystkim pracownikom, klientom i partnerom kompleksowej ochrony w kontekście ekologicznym, społecznym i ekonomicznym. To właśnie oznacza hasło zrównoważonego rozwoju „protecting planet” – koncepcja obejmująca całą firmę, która definiuje zrównoważony rozwój w grupie uvex.

Wywiady podczas A+A 2023

Stefan Brück o wyjątkowych wydarzeniach A+A 2023

Stefan Brück, dyrektor generalny grupy uvex Safety, pełni podczas tegorocznej edycji A+A podwójną funkcję. W krótkim wywiadzie wyjaśnia, co to dla niego oznacza i jaką rolę odgrywają targi dla uvex.

 

Zobacz wywiad z Stefanem Brückiem

Martin Leusmann o innowacyjnych produktach cyfrowych uvex

Podczas Targów A+A 2023 uvex po raz pierwszy prezentuje dwa innowacyjne cyfrowe produkty, które są już gotowe do wprowadzenia na rynek. Z rozmowy z naszym dyrektorem zarządzającym ds. sprzedaży dowiedziesz się więcej na temat pionierskich projektów: "lone worker" i "PSA manager".

Zobacz wywiad z Martinem Leusmannem

Martin Leusmann o pozycji uvex w konkretnych branżach

W wywiadzie udzielonym na targach A+A 2023 nasz dyrektor zarządzający ds. sprzedaży opowiada o tym, jak uvex pozycjonuje się na przyszłość w określonych branżach i sektorach oraz o wpływie, jaki będzie to miało na nasze dalsze działania, partnerstwa strategiczne oraz produkty.

Zobacz wywiad z Martinem Leusmannem


Peter Eschenlohr i Verena Keller o zrównoważonym rozwoju w uvex Safety

Nasz dyrektor MBU E2 i kierownik zespołu ds. strategicznego rozwoju zrównoważonego rozwoju na Międzynarodowych Targach i Kongresie A+A zapewniają ekscytujący wgląd w to, w jaki sposób aspekty zrównoważonego rozwoju są zakotwiczone w strategii uvex oraz dostarczają informacji na temat kryteriów, które sprawiają, że produkt jest „produktem zrównoważonym” w uvex.

Zobacz wywiad z Peterem Eschenlohrem i Vereną Keller

Carsten Baumgarten o najnowszych rękawicach ochronnych

Dyrektor uvex safety Gloves przedstawia jedną z najważniejszych atrakcji tegorocznych targów: rękawicę ochronną uvex phynomic XG planet. Ten produkt ustanawia nowy standard w zakresie zrównoważonego rozwoju i oferuje ulepszone funkcje, które zachwycą naszych klientów. Dzieli się również informacjami na temat naszej nowej serii rękawic chroniących przed przecięciem.

Zobacz wywiad z Carstenem Baumgartenem

Matthias Persau o innowacjach w dziedzinie obuwia ochronnego

Dyrektor SBU Footwear z dumą prezentuje nasze najnowsze linie produktowe w kategorii obuwia ochronnego na targach A+A 2023. Ale to nie wszystko – przedstwaia także ekscytujące nowości, szczególnie dla branży budowlanej!

 

Zobacz wywiad z Matthiasem Persau

Dr Marco Wacker o najnowszych osiągnięciach w zakresie ochrony głowy

Nasz dyrektor SBU Eyewear/Head prezentuje najnowsze osiągnięcia w zakresie ochrony głowy. Jedną z najważniejszych premier są okulary ochronne uvex pheos nxt. Ale to nie wszystko! W ofercie mamy także nowe, ekscytujące produkty dla sektora ochrony głowy, szczególnie do wymagających zastosowań!

Zobacz wywiad z Dr. Marco Wackerem

Todd Mellema o partnerstwie pomiędzy HexArmor i uvex safety

Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu HexArmor mówi na temat technologii i innowacyjnych produktów zza oceanu, które HexArmor wnosi do partnerstwa z grupą uvex Safety. Skupia się w szczególności na zarękawkach i rękawicach ochronnych o wysokiej odporności na przecięcia, przebicia i przekłucia igłą medyczną.

Zobacz wywiad z Toddem Mellema

Premiery na A+A 2023

Obuwie ochronne

uvex product highlight x-craft safety shoe
uvex 1 x-craft
uvex 1 x-craft safety shoe

uvex 1 x-craft to nie tylko obuwie ochronne – to także idealne obuwie dla każdego, kto pracuje w handlu, przemyśle, budownictwie, logistyce i innych sektorach, które poszukują zarówno maksymalnej elastyczności, jak i doskonałej ochrony. Większe bezpieczeństwo, większy komfort noszenia i lepsza wydajność.

uvex 1 x-craft planet
uvex 1 x-craft planet sustainable safety shoe

uvex 1 x-craft planet przenosi zrównoważony rozwój na wyższy poziom. Sportowe obuwie ochronne doskonale łączy innowacyjność rodziny produktów uvex 1 x-craft z zrównoważonymi materiałami już stosowanymi w naszych uvex 1 G2 planet:

- Podeszwa środkowa i podeszwa zewnętrzna zawierają do 15% granulatu pochodzącego z recyklingu
- Cholewka wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu i pochodzenia biologicznego, takich jak butelki PET i bambus

Zgodnie z normą DIN EN ISO 14021:2016 uvex 1 x-craft planet zawiera 30% materiału pochodzącego z recyklingu, co czyni go idealnym obuwiem ochronnym dla każdego, kto ceni zrównoważony rozwój w środkach ochrony osobistej, które stosuje.

uvex 3 MACSOLE®
uvex 3 MACSOLE safety shoes

uvex 3, ale bardziej wytrzymały: gumowa podeszwa MACSOLE® sprawia, że półbuty ochronne uvex 3 i trzewiki ochronne do ciężkich zastosowań są jeszcze mocniejsze, ponieważ podeszwa zewnętrzna jest szczególnie odporna na ciepło, chemikalia i przecięcia. Technologia gumowej podeszwy MACSOLE® zapewnia również niezrównany poziom antypoślizgowości, nawet w niskich temperaturach.

Odzież robocza

uvex suXXeed industry
uvex suXXeed industry workwear

Wierzymy, że odzież robocza powinna być nie tylko funkcjonalna, ale powinna także wyznaczać nowe standardy w zakresie komfortu i swobody ruchów. Właśnie dlatego wspólnie z uvex suXXeed Industry opracowaliśmy kolekcję odzieży roboczej, która jest nie tylko doskonale dostosowana do wymagań pracy przemysłowej, ale także oferuje styl i doskonały komfort.

uvex suXXeed craft
uvex suXXeed craft workwear

Bezkompromisowa funkcjonalność. Kolekcja uvex suXXeed craft dla mężczyzn i kobiet łączy w sobie wygodną, sportową odzież roboczą z niezawodną ochroną przed warunkami atmosferycznymi, zapewniając nieograniczoną wydajność w codziennej pracy. Jest to idealna odzież robocza dla osób pracujących w tradycyjnych rzemiosłach, takich jak stolarnia, hydraulika, elektryka oraz ogrodnictwo i architektura krajobrazu, a także dla pracowników przemysłowych, w tym techników serwisowych, inżynierów mechatroników i pracowników produkcyjnych.

uvex suXXeed mobility
uvex suXXeed mobility workwear

Solidna i wygodna odzież robocza o sportowym kroju dla kobiet i mężczyzn pracujących w branży motoryzacyjnej. Kolekcja uvex suXXeed mobile obejmująca odporne na ścieranie spodnie cargo i kurtki Realworker w nowoczesnym, grafitowy kolorze została zaprojektowana tak, aby sprostać wymaganiom branży motoryzacyjnej i automotive.

uvex K26 planet
uvex sustainable business workwear

Zrób coś dobrego w codziennym życiu biurowym. Nasza odzież z kolekcji biznesowej jest wykonana w 100% z materiałów pochodzenia biologicznego nie pozostawiają nic do życzenia pod względem zrównoważonego rozwoju. Naturalne kolory i stylowy, biznesowy design sprawiają, że kolekcja naprawdę się wyróżnia. Ponadto nacisk kładzie się na produkcję oszczędzającą zasoby poprzez zmniejszenie zużycia wody i wykorzystanie energii odnawialnych.

uvex product highlight suXXeed workwear

Rękawice ochronne

uvex product highlight safety gloves
uvex phynomic XG planet
uvex phynamic XG planet

uvex phynomic XG planet – najlepsza chwytność w zaolejonych warunkach w swojej klasie! Powłoka Xtra-Grip zapewnia doskonałą przyczepność w środowisku zaolejonym, a ponadto jest wyjątkowo trwała i zrównoważona – rękawica wykonana jest z >50% poliamidu pochodzącego z recyklingu. Dla większego bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

uvex profi pure
uvex profi pure safety glove with water grip

Niezrównana przyczepność na mokrej powierzchni. Innowacyjna, specjalna powłoka polimerowa Hydro Grip w uvex profi pure HG wyznacza zupełnie nowe standardy w zakresie przyczepności w mokrych i wilgotnych środowiskach pracy – zapewniając niezawodną przyczepność podczas aktywności w pomieszczeniach i na zewnątrz. Dzięki wodoodpornej powłoce i wyściółce z włókna bawełnianego rękawice ochronne uvex profi pure HG utrzymują skórę suchą przez cały dzień i zapewniają wygodne dopasowanie.

Ochrona słuchu

uvex xact-fit planet
uvex xact fit planet sustainable hearing protection

Zatyczki do uszu uvex xact-fit planet oferują zupełnie nowy wymiar inteligentnej ergonomii i komfortu noszenia. Aplikatory mają ergonomiczny kształt, aby pasowały do lewego i prawego ucha, co zwiększa komfort noszenia i ułatwia zakładanie i wyjmowanie zatyczek do uszu. Wykonane są w 100% z polipropylenu pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo, prąd wykorzystany do produkcji zatyczek pochodzi w 100% z energii odnawialnej, a opakowanie gotowego produktu wykonane jest w 100% z tektury pochodzącej z recyklingu.

uvex product highlight sustainable hearing protection

Okulary ochronne

uvex Produktneuheit Schutzbrille pheos nxt
uvex pheos nxt
uvex safety glasses pheos nxt

uvex pheos nxt łączy w sobie atrakcyjny klasyczny i sportowy design z wygodą, lekkością i optymalną ochroną. Specjalna konstrukcja zauszników nie tylko wygląda imponująco: specjalna konstrukcja zapewnia również wyjątkowo dobrą przyczepność – nawet podczas wymagających zadań. uvex pheos nxt mają uniwersalny wygląd i idealnie nadają się do szerokiego zakresu zastosowań.

uvex pheos nxt planet
uvex sustainable safety glasses pheos nxt planet

Okulary pheos nxt planet mają te same zalety co pheos nxt – ale są bardziej zrównoważone. W zausznikach zastosowano znaczną ilość materiałów pochodzących z recyklingu – 32,5% w przypadku elementów twardych i 47,4% w przypadku elementów miękkich. Ponadto soczewka jest wykonana w 100% z poliwęglanu o zrównoważonej masie. Zrównoważony rozwój staje się coraz bardziej priorytetem także w przypadku opakowań: folie i pudełka kartonowe produkowane są z odpadów produkcyjnych (<70%) i papieru makulaturowego (>90%).

Hełmy ochronne i osłony twarzy

uvex pronamic
uvex pronamic safety helmet

Pierwszy zrównoważony system wizjerów – uvex pronamic. W przypadku tego wizjera wykorzystaliśmy poliwęglan o zrównoważonej masie w przypadku soczewki wizjera oraz tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu, wykonane z wysokiej jakości materiałów poprzemysłowych i pokonsumenckich w przypadku ramion wizjera. Rezultat: redukcja emisji CO2 o ponad 50% przy 100% ochronie.

uvex vimox
uvex vimox visor

Nie używasz hełmu ochronnego uvex, ale nadal chcesz skorzystać z naszej wyjątkowej technologii soczewek? Zatem uvex vimox jest rozwiązaniem dla Ciebie. System ten przenosi popularne funkcje naszych wizjerów do prawie wszystkich standardowych modeli hełmów dostępnych na rynku. W szczególności, obok ergonomii i wygodnego dopasowania, dotyczy to także pozycji spoczynkowej. Jeśli wizjer nie jest aktywnie używany, można go całkowicie zdjąć za pomocą systemu uvex click & pull lub wsunąć do pozycji spoczynkowej – niezależnie od tego, z jakim hełmem używana jest osłona twarzy vimox.

uvex product highlight pronamic safety helmet

Ochrona dróg oddechowych

uvex product highlight respiratory protection
uvex silv-Air c 2310 planet
uvex sustainable respiratory protection silv-Air 2310 planet

uvex silv-Air c 2310 planet to półmaska z zaworem wydechowym dla większych twarzy. Jednakże szczególną cechą tego produktu są jego trwałe komponenty. Zawór i czteropunktowe mocowanie opaski są częściowo wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Cały produkt zawiera 26,5% materiału pochodzącego z recyklingu. Zrównoważony rozwój jest również priorytetem, jeśli chodzi o opakowanie: torebka foliowa wykonana jest w 30% z materiału pochodzącego z recyklingu, a pudełka kartonowe w ponad 80% z papieru pochodzącego z recyklingu. Ogólnie rzecz biorąc, poprawia to ślad węglowy produktu do 0,18 kg na półmaskę.

Osobiste środki ochrony indywidualnej PPE

uvex RX cd 5521 planet
uvex sustainable prescription safety eyewear RX cd 5521 planet

Oprócz przezroczystej oprawki soczewek zapewniającej nieograniczone pole widzenia, uvex RX cd 5521 planet posiada nowoczesną oprawkę z tworzywa sztucznego wykonaną głównie z wysokiej jakości materiałów pochodzenia biologicznego: ta plastikowa oprawka nie jest produkowana na bazie ropy naftowej, ale na bazie odnawialnego surowieca, jakim jest olej z rącznika, który nie stanowi konkurencji dla gruntów przeznaczonych pod uprawę żywności czy zagrożonych rejonów leśnych. Ramka wykonana jest w około 38% z materiału na bazie oleju rycynowego.

uvex product highlight individual PPE

Galeria zdjęć - stoisko uvex na A+A 2023