uvex i-range planet - Całkowicie zrównoważone. Z pełną ochroną.

uvex i-range planet to zrównoważona ekspansja naszej nowej linii okularów ochronnych 3 w 1, oferująca okulary i gogle ochronne odpowiednie do praktycznie każdego środowiska i prawie wszystkich zagrożeń występujących w miejscu pracy.

Seria uvex i-range planet wyznacza również standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju: Do produkcji naszych innowacyjnych okularów ochronnych używamy materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów pochodzenia biologicznego — w duchu produkcji przyjaznej dla środowiska i oszczędzającej zasoby. Właściwości naszych okularów ochronnych (np. wytrzymałość mechaniczna, ochrona przed promieniowaniem UV, wzornictwo i komfort) nie są w żaden sposób naruszone.

Seria uvex i-range planet może być używana do różnych zastosowań, a jednocześnie skutecznie przyczynia się do ochrony środowiska — zgodnie z naszym motto „protecting planet”.

protecting planet

Aby pomóc w podnoszeniu świadomości swojego zwiększonego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju, uvex opracował ikonę nawiązującą do motto: protecting planet.

Dla uvex protecting planet to coś więcej niż slogan. W oparciu o deklarację naszej marki - protecting people -  nasze zrównoważone podejście łączy trzy podstawowe filary — ekologię, ekonomię i odpowiedzialność społeczną. Są one stosowane w całej firmie, aby poprawić nasze wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dlatego też uvex przeprowadza kompleksowe audyty i pomiary, a także wprowadza procesy zarządzania w całym łańcuchu tworzenia wartości, aby zapewnić, że nasze produkty są jak najbardziej zrównoważone.

39% materiału soczewek i oprawek uvex i-range planet jest wykonanych z materiałów pochodzenia biologicznego. Do produkcji okularów wykorzystujemy odnawialny surowiec z zakładu produkującego olej rycynowy oraz energię ze źródeł biomasy. Miękka uszczelka w wersji guard i guard+ składa się w ponad 35% z granulatu pochodzącego z recyklingu z resztek materiału produkcyjnego.

Ilość papieru wymaganego do wyprodukowania instrukcji obsługi została zmniejszona o 30%. Zwiększenie jednostki opakowaniowej z 5 do 10 okularów ochronnych spowodowało dodatkowe zmniejszenie ilości tektury niezbędnej do wykonania kartoników, co przyczynia się do zminimalizowania ilości generowanych odpadów.

Folie do pakowania okularów składają się w 70% z materiału pochodzącego z recyklingu, który jest pozyskiwany z odpadów produkcyjnych. Ponadto wszystkie kartony są wykonane w ponad 90 procentach z makulatury.

uvex i-range planet

uvex i-lite planet

Imponujący nowoczesny design z płaską geometrią soczewek.

uvex i-guard planet

Dodatkowa ochrona przed cieczami, cząsteczkami i brudem dzięki bardzo elastycznej uszczelce, która bez nacisku dopasowuje się do każdego kształtu twarzy (oznaczenie 3 i 4 zgodnie z normą EN 166).

uvex i-guard+ planet

Gogle z opaską na głowę, które wykraczają poza minimalne wymagania i charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną.

Olej rycynowy

Do produkcji szybek i zauszników

 

Plastik z butelek PET z recyklingu

Do produkcji haczyków i złączek

 

Granulat z odpadów produkcyjnych

Do produkcji uszczelek

 

Przędza z recyklingu

Do produkcji elastycznych opasek

 

uvex i-range planet