Rękawice ochronne ESD, kompatybilne z ekranami dotykowymi

Rękawice ochronne dla piątego zmysłu

uvex phynomic airLite A to najlżejsze rękawice ochronne w swojej klasie, zapewniające zauważalną różnicę w komforcie noszenia. Cała seria rękawic phynomic airLite łączy w sobie bardzo dobrą manualność i wysoką wrażliwość dotykową z lekkością i oddychalnością. Dzięki temu rękawice phynomic airLite idealnie nadają się do prac precyzyjnych i obsługi niewielkich elementów, a przy tym są kompatybilne z prawie wszystkimi ekranami, tabletami i telefonami komórkowymi - od teraz do ich używania nie musisz zdejmować rękawic!

Wyjątkowe czucie dzięki idealnemu dopasowaniu

Unikalne połączenie cienkiej wyściółki (18G) idealnie dopasowanej do kształtu dłoni i nowo opracowanej powłoki aquapolimerowej „airLite” zapewnia najwyższy poziom wyczucia podczas prac precyzyjnych i obsługi bardzo małych lub drobnych elementów. Ta kombinacja sprawia, że rękawice ochronne uvex phynomic airLite są najlżejsze w swojej klasie i gwarantują nadzwyczajną wygodę.

Co zyskujesz?

 • pewny chwyt podczas wykonywania precyzyjnych czynności
 • wyjątkowy, długotrwały komfort noszenia
 • wysoki poziom oddychalności gwarantujący zmniejszoną potliwość


mężczyzna w czarnych rękawiacach ochronnych montuje małe, metalowe elementy

Bezpieczeństwo produktu i użytkowanika - rękawice ESD

Wszystkie rękawice ochronne uvex phynomic airLite są odpowiednie do stosowania w obszarach ESD zgodnie z normą DIN EN 16350:2014. Dzięki zawartości węgla w podszewce podzespoły będą chronione podczas poszczególnych etapów produkcji*, a Twoi pracownicy będą mogli bezpiecznie pracować w wrażliwych warunkach, takich jak potencjalnie wybuchowa atmosfera.

Co zyskujesz?

 • rękawice uzupełniające koncepcję środków ochrony indywidualnej do obszarów ESD*

* Kompleksowy system ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi wymaga użycia dodatkowych środków ochrony indywidualnej odpowiednich do obszarów ESD. Mogą być również wymagane dodatkowe środki ochronne. Połączenie tych rękawic ochronnych z innymi środkami ochrony indywidualnej ESD uvex, takimi jak obuwie i odzież ochronna, pozwoli na stworzenie idealnego systemu ochrony w obszarach, w których elementy muszą być chronione przed wyładowaniami elektrostatycznymi lub w obszarach, w których istnieje ryzyko wybuchu.

mężczyzna w niebieskich rękawicach ochronnych montuje wiązkę kablową

 

Inteligentna przyszłość - kompatybilność z ekranami dotykowymi

Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje w produkcji metody inteligentne. Digitalizacja produkcji przemysłowej (Industrie 4.0. ) bardzo szybko się rozwija. W rękawicach ochronnych uvex phynomic airLite A ESD można obsługiwać prawie wszystkie popularne ekrany dotykowe, tablety i telefony komórkowe stosowane w przyszłościowych rozwiązaniach.

Co zyskujesz?

 • oszczędność czasu poświęcanego na zakładanie i zdejmowanie rękawic podczas wykonywania zadań
 • możliwość ciągłego noszenia rękawic, co zmniejsza ryzyko obrażeń
 • mniej marnowanego czasu oznaczającego większą wydajność
 • dużą wygodę, nawet podczas pracy z ekranami dotykowymi

 

obsługa ekranu w rękawicach ochronnych

Zawsze pewny chwyt - technologia powłok airLite

Nowa powłoka airLite pozwala na utrzymanie pewnego chwytu przez cały czas, niezależnie od wykonywanej pracy. Bez względu na to, czy warunki pracy są suche, czy lekko wilgotne lub oleiste, czy też obrabiane przedmioty są zaolejone, rękawice ochronne uvex phynomic airLite są zawsze idealnym wyborem. Skoncentrowaliśmy się na zapewnieniu wysokiego stopnia trwałości i długiej żywotności. Ponadto nasze powłoki aquapolimerowe airLite są wolne od szkodliwych substancji, zapewniając jeszcze lepszą ochronę.

Co zyskujesz?

 • doskonała przyczepność podczas każdej czynności
 • wydajne rozwiązanie dzięki trwałym powłokom
 • brak szkodliwych substancji - nie podrażniają skóry

 

Mężczyzna w rękawicach ochronnych naprawia pojazd napędzany energią słoneczną

Niezależne testy bezpieczeństwa - ochrona produktu i zdrowia

Rękawice ochronne uvex phynomic airLite są produkowane w Niemczech i nie zawierają przyspieszaczy ani innych niebezpiecznych substancji. Rękawice zostały przetestowane dermatologicznie pod kątem braku szkodliwych dla skóry składników przez organ zewnętrzny i jego niezależne testy i certyfikaty. uvex podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, wprowadzając swoją listę substancji niebezpiecznych, w której zwięszył ilość substancji zakazanych.

Co zyskujesz?

 • rękawice ochronne wolne od szkodliwych substancji, odpowiednie dla alergików
 • bez zanieczyszczenia podzespołów i składników
 • pomoc w ochronie produktu
Kobieta w okularach ochronnych i rękawicach uvex wykonuje prace mechaniczne

uvex i-gonomics: wszystko o ergonomii i komforcie

Ochrona dłoni przynosząca ulgę: uvex i-gonomics oznacza maksymalną funkcjonalność i najwyższy komfort: innowacyjny system produktów oferuje ergonomiczne dopasowanie, lekką konstrukcję i idealny mikroklimat. Dzięki temu nasze rękawice ochronne są wygodniejsze w noszeniu i zapewniają optymalną elastyczność - dzięki czemu można uzyskać maksymalną wydajność, nawet w ekstremalnych warunkach.

Nowa rękawica ochronna airLite przeszła nasz wewnętrzny test - w którym wypadła bardzo dobrze:

 • siła rozciągająca przy 120% wydłużenia całkowitego: 32 N => 4,8
 • waga na jednostkę powierzchni: 24,8 mg / cm2 => 4,3
 • wartość RET (mikroklimat): 29,21 =>: 3,1

=> Indeks RI=4,7*

*RI stanowi średnią trzech składowych indeksu RI: siły, wagi i mikroklimatu – i może wynosić od 0 (= źle) do 5 (= idealnie)

ABC innowacyjnej ochrony dłoni

Dzięki indywidualnie opracowanej powłoce, rękawica uvex phynomic airLite A łączy w sobie wiele korzyści z najnowszymi, pionierskimi rozwiązaniami w dziedzinie ochrony dłoni. Modele B i C uzupełniają serię rękawic phynomic airLite, zapewniając jednocześnie ochronę przed przecięciem na poziomie B i C zgodnie z normą EN 388:2016.

uvex phynomic airLite A ESD

uvex phynomic airLite B ESD

uvex phynomic airLite C ESD

kobieta i mężczyzna noszący rękawice i okulary ochronne w czasie pracy