Zestaw do prac leśnych - uvex pheos forestry

odpowiednie rozwiązanie w każdej sytuacji

uvex pheos forestry jest specjalnie przystosowany do prac leśnych i nie zawiedzie Cię nawet podczas pracy w trudnych warunkach. Zestaw składa się z zaawansowanego technologicznie, przemysłowego hełmu ochronnego uvex pheos oraz z osłony twarzy z siatki i ochronników słuchu. Dzięki temu zapewnia niezawodną ochronę przed szczególnymi zagrożeniami związanymi z pracą w lasach.

  • Zestaw specjalnie dostosowany do wymagań pracy w lesie składający się z hełmu ochronnego (uvex pheos ABS B-S-WR), osłony twarzy do prac leśnych (uvex pheos forestry visor) oraz ochronników słuchu mocowanych mechanicznie (uvex pheos K2P)
  • Spełnia wymagania normy EN 397, dodatkowe wymagania odporności na działanie bardzo niskich temperatur (-30°C), EN 352-3 i EN 1731
  • Wbudowana osłona twarzy z metalową siatką o wysokiej przepuszczalności światła chroni przed ciałami obcymi, nie zasłaniając pola widzenia
  • Ochronniki słuchu o wysokim poziomie tłumienia (SNR: 30 dB) idealnie uzupełniają system i skutecznie chronią przed hałasem emitowanym przez piły łańcuchowe i kosy spalinowe
  • Trzy regulowane otwory gwarantujące maksymalną wentylację więźba z pokrętłem do płynnej regulacji szerokości za pomocą jednej ręki
  • Dostępne w trzech kolorach: żółtym, pomarańczowym i czerwonym
czerwony kask dla pilarzy z metalową osłoną twarzy

Zobacz zestaw uvex pheos forestry w akcji

mężczyzna w czeronym kasku dla pilarzy wycina drzewo w lesie
pilarz wycina drzewo
czerwony kask dla pilarzy z osłona twarzy i ochronnikami słuchu

Idealna „pozycja spoczynkowa” osłony twarzy i ochronników słuchu

System jest oparty na osłonie twarzy uvex pheos i odznacza się wyjątkową pozycją spoczynkową. Wszystko ściśle do siebie przylega i jest optymalnie wyważone nad środkiem ciężkości hełmu. Mięśnie szyi nie są niepotrzebnie obciążane. Zapewnia to wygodę noszenia i maksymalną swobodę ruchów.

Koniec z uderzaniem lub zaczepianiem o gałęzie nad głową. W pozycji spoczynkowej (otwarcia) osłona twarzy nie zasłania pola widzenia.

czerwony kask ochronny z wlotami powietrza

Perfekcyjny mikroklimat

Trzy regulowane otwory zapewniają maksymalną wentylację. W przypadku zimna otwory można łatwo zamknąć od zewnątrz za pomocą suwaków. Wentylacja w kierunku ruchu zapewnia optymalny przepływ powietrza.

widok więźby w kasku ochronnym dla pilarzy

Wysoki komfort noszenia

Dzięki miękkiemu napotnikowi i miękkiej osłonie pokrętła.

Napotnik, osłonę pokrętła i całą więźbę można łatwo zmienić, zapewniając w ten sposób wysoki poziom higieny nawet przez wiele lat.

Bogata oferta akcesoriów

Zestaw składa się z 4-punktowego paska podbródkowego (wstępnie zamontowanego) i gwizdka.

Pasek podbródkowy zapewnia pewne osadzenie zestawu, nawet podczas wykonywania trudnej pracy nad głową. W razie potrzeby można go wypiąć, a następnie ponownie zamontować.

W nagłym przypadku, gwizdek umożliwia nadawanie ciągłego sygnału ratunkowego lub ostrzegawczego na dwóch częstotliwościach i jest znacznie głośniejszy od ludzkiego głosu:

  • bardzo głośny dla maksymalnego zasięgu
  • wykonany z jednego elementu bez ruchomych części - zapewnia długotrwałą funkcjonalność
  • przymocowany do hełmu - w nagłych sytuacjach zawsze pod ręką
  • możliwość przymocowania gwizdka do breloka na klucze lub sznureczka

uvex pheos forestry - przegląd modeli