Profilaktyczna ochrona wzroku przed światłem niebieskim

Jasne światło, odblaskowe powierzchnie, zmieniające się warunki oświetleniowe lub oślepiające światło słoneczne w naszym codziennym życiu zawodowym mogą dodatkowo obciążać ludzkie oczy. Okulary ochronne uvex z soczewką CBR65 i CBR23 umożliwiają widzenie o wysokim kontraście i chronią przed szkodliwym światłem niebieskim. Ponadto innowacyjne powłoki uvex zapewniają wyjątkową odporność na zarysowania i trwałą ochronę przed parowaniem, dzięki czemu Twój zespół pozostaje skupiony na zadaniu w każdej sytuacji.

Contrast

Contrast enhancement
Better contrast for clearer vision, helping to reduce strain on the eyes — even in diffused light.

Bluelight reduction

Blue light reduction
Blue light is reduced by up to 50 or 95%.

Relaxed vision

Relaxed vision
Ideal for high-concentration work; the eyes get less tired even when working for longer periods.

safety glasses with blue light protection cbr65
safety glasses with blue light protection cbr23

Technologia soczewek uvex CBR65 i CBR23 znacznie różni się od technologii soczewek uvex UV400. Soczewki CBR filtrują wysokoenergetyczne światło widzialne (HEV), które powoduje szczególne obciążenie siatkówki w zakresie od 380 nm do 450 nm, nawet o 50–95%.

Obciążenie oczu spowodowane niebieskim światłem ogromnie wzrosło w wyniku intensywnego korzystania z urządzeń elektronicznych (komputerów, smartfonów, tabletów, telewizorów LED itp.) oraz przejścia z żarówek na diody LED. Krótkoterminowe skutki obejmują zmęczenie oczu, bóle głowy i słabą koncentrację, natomiast w dłuższej perspektywie zwiększa się ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. uvex CBR65 i CBR23 niezawodnie chronią oko przed zagrożeniami dla zdrowia, nie zakłócając wewnętrznego zegara organizmu.

Blue light protection for safety glasses CBR65
blue light protection for safety glasses CBR23

Więcej informacji