System ochrony twarzy - uvex pheos faceguard

Najważniejszym elementem innowacyjnego systemu uvex pheos faceguard jest wysokiej jakości osłona twarzy z poliwęglanu. Dzięki technologii powlekania uvex, osłona jest odporna na zaparowanie od wewnątrz oraz wyjątkowo odporna na zarysowania i chemikalia na zewnątrz.

Osłona dała podstawę do ogólnego projektu i opracowania funkcjonalnego i nowoczesnego systemu ochrony twarzy. Do pałąka można dodawać rożne elementy, dzięki czemu zyskujemy imponujący, wieloczęściowy system. Szybka wygodnie okala twarzy użytkownika i można ją łatwo podninść, gdy nie jest używana. Smukła konstrukcja całego zestawu zapewnia komfort i maksymalną swobodę ruchów.

Szeroka nakładka na kark zapewnia bezpieczne i wygodne dopasowanie do głowy użytkownika. Mechanizm regulacji szerokości jest tak skonstruowany, aby z łatwością obsłużyć go jedną ręką, nawet w rękawiczkach - aby zapewnić idealne dopasowanie. Nauszniki można szybko przymocować i zdjąć dzięki zapięciu bagnetowemu. Takie rozwiązanie pozwala na płynne poruszanie się w otoczeniu o różnych poziomach hałasu.

Dzięki temu system może z łatwością zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Tym samym uvex pheos faceguard jest idealny do wielu zastosowań.

Szczegóły systemu

osłona twarzy uvex pheos faceguard

 

 1) Środek ciężkości znajduje się nad środkiem głowy, zmniejszając w ten sposób obciążenie mięśni szyi i kręgosłupa

2) System regulowany za pomocą pokrętła z szeroką nakładką na kark - płynna regulacja szerokości jedną ręką dla optymalnego dopasowania i wygodnego dopasowania (dla obwodów głowy 52–64 cm)

3) Łatwo zdejmowane ochronniki słuchu dla dodatkowej ochrony

4) Indywidualna regulacja wysokości systemu dla optymalnego dopasowania

5) Wymienna więźba i napotnik idealnie dopasowują się do każdego kształtu głowy

6) Możliwość unieruchomienia osłony twarzy pod dowolnym kątem (możliwość wymiany szybki)

7) Wizjer wykonany z wytrzymałego poliwęglanu z mechanizmem sprężynowym do blokowania w dowolnym położeniu. Szybka jest odporna na zarysowania z zewnątrz i na zaparowanie od wewnątrz, a także zapewina ochronę przed promieniowaniem UV400


mężczyzna w osłonie twarzy i półmasce ochronnej
mężczyzna w osłonie twarzy wsiada do wózka widłowego

Zalety systemu uvex pheos faceguard

 

Gotowy do użycia

uvex pheos faceguard to w pełni zmontowany system ochrony twarzy. Oznacza to, że nie ma potrzeby łączenia poszczególnych elementów; jest gotowy do użycia natychmiast. Dostępny w dwóch różnych wersjach (z ochroną słuchu i bez) z możliwością dołączenia dodatkowych elementów.

Nieskazitelny obraz

Wytrzymała osłona z poliwęglanu posiada powłokę uvex supravision excellence odporną na zaparowanie i zarysowania. Ochrona przed zaparowaniem jest trwała i nie uszkadza się nawet przy częstym czyszczeniu. Nanotechnologia 'non-stick' zapewnia łatwe czyszczenie pod bieżącą wodą. UV oferuje najwyższy poziom przed promieniami UV. Duża powierzchnia osłony zapewnia szerokie, nieograniczone pole widzenia.

operator wózka widłowego w osłonie twarzy
pokrętło do regulacji obwodu głowy w osłonie twarzy uvex pheos faceguard

Wygodne dopasowanie

Wizjer jest wyposażony w sprężynkę, dzięki której można zablokować go w dowolnej pozycji. Gdy osłona nie jest używana należy unieść ją do pozycji spoczynkowej znajdującej się centralnie na środku głowy. Sprzyja to naturalnej postawie i minimalizuje obciążenie szyi. Smukła konstrukcja sprawia, że osłona nie przeszkadza użytkownikowi i oferuje maksymalną swobodę ruchów. Szeroka nakładka na kark (uvex spiderneck) zapewnia bezpieczne i wygodne dopasowanie systemu do głowy użytkownika. Mechanizm regulacji szerokości można regulować jedną ręką, nawet w rękawiczkach, aby zapewnić płynność pracy i pewne osadzenie.

Modułowy i elastyczny

uvex pheos faceguard to rozbudowany system z szeroką gamą akcesoriów. Nasze produkty modułowe charakteryzują się maksymalną kompatybilnością - dlatego pheos faceguard posiada wymienną szybkę, ochronniki słuchu, więźbę i napotnik. Akcesoria do ochrony słuchu można szybko zamocować i zdjąć dzięki zapięciu bagnetowemu. Wsuwana osłona przeciwsłoneczna do pracy na zewnątrz i wpinany pasek podbródkowy zapewniają dodatkową ochronę. System można również łatwo łączyć z innymi środkami ochrony takimi jak półmaski, czy okulary korekcyjne. To sprawia, że uvex pheos faceguard jest idealnym produktem do szerokiego zakresu zastosowań.

osłona twarzy uvex pheos faceguard na głowie manekina

Co myślimy o uvex pheos faceguard?

„Z rozmów z naszymi klientami wynika, że użytkownicy chcą jednego rozwiązania, które może zagwarantować niezbędną ochronę - szczególnie jeśli chodzi o ochronę twarzy. Ale maksymalna ochrona nie oznacza tylko posiadania odpowiedniego wizjera - ważne jest również, aby mieć odpowiednie akcesoria, a nasze oferują różnorodne systemy mocowania. uvex pheos faceguard łączy w sobie wszystkie nasze najlepsze produkty w najnowocześniejszym systemie ochrony twarzy”.

Franziska Dickerhof — Product Coordinator HEAD, UVEX ARBEITSSCHUTZ GMBH


„Testowałem wiele różnych kombinacji ochrony twarzy i słuchu podczas cięcia przedmiotów w trudnych warunkach. Zauważyłem, że na rynku istnieje luka dla ergonomicznego systemu all-in-one, który wygodnie pasuje do głowy. Akcesoria, na przykład ochrona przeciwsłoneczna i przyzwoite części zamienne takie jak wymienne szybki, napotniki czy wkładki na ochronniki słuchu są trudno dostępne, o ile w ogóle można je znaleźć. To doświadczenie pokazało nam dokładnie, co nasz nowy system uvex pheos faceguard powinien zaoferować i doprowadził nas do stworzenia systemu o nieograniczonej funkcjonalności i maksymalnej modułowości”.

Wolf Wagner — Product Management HEAD, UVEX ARBEITSSCHUTZ GMBH

Zobacz uvex pheos faceguard w akcji