System ochronny Mips w kaskach wysokościowych uvex

Czym jest Mips?

System bezpieczeństwa Mips® został stworzony, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo użytkownikom kasków. Podczas upadku, w przypadku niektórych uderzeń, system Mips może zmniejszyć szkodliwe siły, które w przeciwnym razie mogłyby zostać przeniesione na głowę użytkownika.

Zobacz film: Jak system ochronny zmniejsza siły obrotowe?

Tradycyjne kaski są zazwyczaj projektowane z uwzględnieniem uderzeń idealnie wyśrodkowanych na czubku głowy. W rzeczywistości większość uderzeń zdarza się pod kątem lub jest przesuniętych względem środka kasku.

Specjalna warstwa o niskim współczynniku tarcia została zaprojektowana w taki sposób, aby zmniejszyć siłę obrotową działającą na głowę w przypadku niektórych uderzeń niecentrycznych lub pod kątem.

 

pomarańczowy kask wysokościowy z systemem Mips
wnętrze kasku wysokościowego z systemem Mips
kask wysokościowy z systemem Mips

System Mips - dodatkowa ochrona głowy podczas upadku

Mózg jest zazwyczaj bardziej wrażliwy na ruch obrotowy niż ruch liniowy, ponieważ ma właściwości ścinające podobne do wody lub żelu. Kiedy różne części mózgu poruszają się względem siebie na skutek ruchu obrotowego, tkanki mogą się rozciągać, co może powodować wstrząsy mózgu lub inne urazy. Ruch obrotowy jest częstą przyczyną poważniejszych uszkodzeń mózgu niż ukośne uderzenia w głowę.

System Mips składa się z warstwy o niskim współczynniku tarcia zamontowanej wewnątrz kasku. Warsrwa jest zaprojektowana w taki sposób, aby w przypadku zderzenia nieznacznie poruszać się wewnątrz skorupy i pomóc przekierować siły z dala od głowy. Głónym celem jej zastosowania jest zmniejszenie ryzyka uszkodzenia mózgu, mogącego powstać na skutek upadku.

Płyn mózgowo-rdzeniowy to naturalny system ochronny, który umożliwia mózgowi poruszanie się względem czaszki.

Kaski ochronne uvex z systemem Mips

Wybrane hełmy ochronne uvex zostały wyposażone w system bezpieczeństwa Mips, który w razie wypadku przekierowuje niebezpieczne siłyobrotowe, które mogłyby zostać przeniesione na głowę.

Dobrze znany hełm ochronny uvex pheos S-KR, certyfikowany zgodnie z normą EN 397, dostępny w wyróżniającym się kolorze Hi-Viz Orange, został dodatkowo wyposażony w system Mips. W porównaniu z 6-punktową więźbą w hełmach uvex pheos, nowy model uvex pheos S-KR Mips ma zwiększoną powierzchnię konstrukcji wspierającej, przylegającej bezpośrednio do głowy użytkownika.

System bezpieczeństwa Mips został również zintegrowany z nowym modelem przemysłowego kasku wspinaczkowegou uvex pronamic alpine. uvex pronamic alpine Mips jest w pełni certyfikowany zgodnie z normami EN397 i EN12492, ma regulowaną więźbę, duże otwory wentylacyjne i inne akcesoria. Kask został opracowany z myślą o ochronie przed wypadkami w przemyśle, budownictwie, pracach na wysokości oraz na innych stanowiskach pracy wymagających kasków alpinistycznych.

Przegląd modeli: