System ochrony twarzy - uvex pheos faceguard

Najważniejszym elementem innowacyjnego systemu uvex pheos faceguard jest wysokiej jakości osłona twarzy z poliwęglanu. Dzięki technologii powlekania uvex, osłona jest odporna na zaparowanie od wewnątrz oraz wyjątkowo odporna na zarysowania i chemikalia na zewnątrz.

Osłona dała podstawę do ogólnego projektu i opracowania funkcjonalnego i nowoczesnego systemu ochrony twarzy. Do pałąka można dodawać rożne elementy, dzięki czemu zyskujemy imponujący, wieloczęściowy system. Szybka wygodnie okala twarzy użytkownika i można ją łatwo podninść, gdy nie jest używana. Smukła konstrukcja całego zestawu zapewnia komfort i maksymalną swobodę ruchów.

Szeroka nakładka na kark zapewnia bezpieczne i wygodne dopasowanie do głowy użytkownika. Mechanizm regulacji szerokości jest tak skonstruowany, aby z łatwością obsłużyć go jedną ręką, nawet w rękawiczkach - aby zapewnić idealne dopasowanie. Nauszniki można szybko przymocować i zdjąć dzięki zapięciu bagnetowemu. Takie rozwiązanie pozwala na płynne poruszanie się w otoczeniu o różnych poziomach hałasu.

Dzięki temu system może z łatwością zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Tym samym uvex pheos faceguard jest idealny do wielu zastosowań.

Szczegóły systemu

 

 1) Środek ciężkości znajduje się nad środkiem głowy, zmniejszając w ten sposób obciążenie mięśni szyi i kręgosłupa

2) System regulowany za pomocą pokrętła z szeroką nakładką na kark - płynna regulacja szerokości jedną ręką dla optymalnego dopasowania i wygodnego dopasowania (dla obwodów głowy 52–64 cm)

3) Łatwo zdejmowane ochronniki słuchu dla dodatkowej ochrony

4) Indywidualna regulacja wysokości systemu dla optymalnego dopasowania

5) Wymienna więźba i napotnik idealnie dopasowują się do każdego kształtu głowy

6) Możliwość unieruchomienia osłony twarzy pod dowolnym kątem (możliwość wymiany szybki)

7) Wizjer wykonany z wytrzymałego poliwęglanu z mechanizmem sprężynowym do blokowania w dowolnym położeniu. Szybka jest odporna na zarysowania z zewnątrz i na zaparowanie od wewnątrz, a także zapewina ochronę przed promieniowaniem UV400


Zalety systemu uvex pheos faceguard

 

Gotowy do użycia

uvex pheos faceguard to w pełni zmontowany system ochrony twarzy. Oznacza to, że nie ma potrzeby łączenia poszczególnych elementów; jest gotowy do użycia natychmiast. Dostępny w dwóch różnych wersjach (z ochroną słuchu i bez) z możliwością dołączenia dodatkowych elementów.

Nieskazitelny obraz

Wytrzymała osłona z poliwęglanu posiada powłokę uvex supravision excellence odporną na zaparowanie i zarysowania. Ochrona przed zaparowaniem jest trwała i nie uszkadza się nawet przy częstym czyszczeniu. Nanotechnologia 'non-stick' zapewnia łatwe czyszczenie pod bieżącą wodą. UV oferuje najwyższy poziom przed promieniami UV. Duża powierzchnia osłony zapewnia szerokie, nieograniczone pole widzenia.

Wygodne dopasowanie

Wizjer jest wyposażony w sprężynkę, dzięki której można zablokować go w dowolnej pozycji. Gdy osłona nie jest używana należy unieść ją do pozycji spoczynkowej znajdującej się centralnie na środku głowy. Sprzyja to naturalnej postawie i minimalizuje obciążenie szyi. Smukła konstrukcja sprawia, że osłona nie przeszkadza użytkownikowi i oferuje maksymalną swobodę ruchów. Szeroka nakładka na kark (uvex spiderneck) zapewnia bezpieczne i wygodne dopasowanie systemu do głowy użytkownika. Mechanizm regulacji szerokości można regulować jedną ręką, nawet w rękawiczkach, aby zapewnić płynność pracy i pewne osadzenie.

Modułowy i elastyczny

uvex pheos faceguard to rozbudowany system z szeroką gamą akcesoriów. Nasze produkty modułowe charakteryzują się maksymalną kompatybilnością - dlatego pheos faceguard posiada wymienną szybkę, ochronniki słuchu, więźbę i napotnik. Akcesoria do ochrony słuchu można szybko zamocować i zdjąć dzięki zapięciu bagnetowemu. Wsuwana osłona przeciwsłoneczna do pracy na zewnątrz i wpinany pasek podbródkowy zapewniają dodatkową ochronę. System można również łatwo łączyć z innymi środkami ochrony takimi jak półmaski, czy okulary korekcyjne. To sprawia, że uvex pheos faceguard jest idealnym produktem do szerokiego zakresu zastosowań.

Co myślimy o uvex pheos faceguard?

„Z rozmów z naszymi klientami wynika, że użytkownicy chcą jednego rozwiązania, które może zagwarantować niezbędną ochronę - szczególnie jeśli chodzi o ochronę twarzy. Ale maksymalna ochrona nie oznacza tylko posiadania odpowiedniego wizjera - ważne jest również, aby mieć odpowiednie akcesoria, a nasze oferują różnorodne systemy mocowania. uvex pheos faceguard łączy w sobie wszystkie nasze najlepsze produkty w najnowocześniejszym systemie ochrony twarzy”.

Franziska Dickerhof — Product Coordinator HEAD, UVEX ARBEITSSCHUTZ GMBH


„Testowałem wiele różnych kombinacji ochrony twarzy i słuchu podczas cięcia przedmiotów w trudnych warunkach. Zauważyłem, że na rynku istnieje luka dla ergonomicznego systemu all-in-one, który wygodnie pasuje do głowy. Akcesoria, na przykład ochrona przeciwsłoneczna i przyzwoite części zamienne takie jak wymienne szybki, napotniki czy wkładki na ochronniki słuchu są trudno dostępne, o ile w ogóle można je znaleźć. To doświadczenie pokazało nam dokładnie, co nasz nowy system uvex pheos faceguard powinien zaoferować i doprowadził nas do stworzenia systemu o nieograniczonej funkcjonalności i maksymalnej modułowości”.

Wolf Wagner — Product Management HEAD, UVEX ARBEITSSCHUTZ GMBH

Zobacz uvex pheos faceguard w akcji

Udostępnij Drukuj
uvex
SAFETY