Higieniczne rękawice ochronne uvex phynomic silv-air

Środek dezynfekujący, który możesz nosić.

rękawica antywirusowa uvex phynomic silv-air

uvex phynomic silv-air: alternatywa lub dodatek do jednorazowych rękawic ochronnych

 

Rękawice uvex phynomic silv-air zapewniają ochronę przed patogenami, gdy są noszone samodzielnie, ale można je również nosić jako rękawicę wewnętrzną, pod rękawiczkami jednorazowymi. Rękawice uvex phynomic silv-air są wyposażone w rewolucyjną technologię tekstylną HEIQ VIROBLOCK firmy CHT i nadają się do wielokrotnego użytku - można je prać do pięciu razy bez uszczerbku dla funkcji ochronnych.

Sprawdź szczegóły

 

uvex phynomic silv-air grip: zwiększona przyczepność na opuszkach palców

 

Oprócz rewolucyjnej technologii tekstylnej HEIQ VIROBLOCK firmy CHT, rękawice ochronne uvex phynomic silv-air grip są wyposażone w przezroczyste mikro-nakropienia w głównych obszarach kontaktu dłoni z chwytanymi przedmiotami. Dzięki temu rękawica zapewnia lepszą przyczepność i precyzyjny chwyt (w suchych warunkach).

Sprawdź szczegóły

 

rękawica antywirusowa uvex phynomic silv-air z mikronakropieniem na opuszkach palców
rękawice przeciwwirusowe dla kurierów i listonoszy

Niwelują do 99,9%¹ wirusów i bakterii już po 5 minutach

Rękawice ochronne są produkowane w Niemczech, zgodnie ze szwajcarską technologią: minimalizują ryzyko zakażenia poprzez kontakt z przedmiotami w ciągu pięciu minut. Rewolucyjna technologia tekstylna HEIQ VIROBLOCK firmy CHT, hamuje rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów na rękawicach oraz niweluje 99,9% mikroorganizmów na ich powierzchni¹. Rękawice ochronne uvex phynomic silv-air i uvex phynomic silv-air grip to doskonałe rozwiązanie do codziennej ochrony przed patogenami.

 • Niwelują do 99,9% mikroorganizmów już po 5 minutach¹
 • Optymalizują koncepcję ochrony osobistej
 • Niezwykle wygodne, z efektem chłodzącym
 • Kompatybilne z ekranami dotykowymi
 • Biobójczy składnik aktywny: chlorek srebra
 • Możliwość prania - do 5 razy²

Efekt antywirusowy w ciągu kilku minut - zgodnie z normą EN 18184:2019-06

Poniższy wykres przedstawia silną skuteczność przeciwbakteryjną rękawic uvex phynomic silv-air w porównaniu ze standardowymi rękawicami tekstylnymi. Unikalne połączenie technologii chlorku srebra HeiQ Viroblock i technologii pęcherzyków niszczy 96% mikroorganizmów, które osadzają się na rękawicy w ciągu 2 minut i 99,9% w ciągu 5 minut.

Oprócz badań antybakteryjnych przeprowadzonych przez HeiQ Materials AG, rękawice uvex phynomic silv-air zostały również sprawdzone w niezależnych instytutach badawczych zgodnie z ISO 18184: 2019-06 (w przypadku wirusów) i ISO 20743: 2016 (w przypadku bakterii).

wykres pt. neutralizacja wirusów po upływie określonego czasu

Rękawice uvex mogą przerwać łańcuch przenoszenia w przypadku infekcji przez kontakt z zakażoną powierzchnią

Hamując rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów oraz niszcząc je w ciągu kilku minut, rękawice ochronne pomagają ograniczyć ich transmisję. W rezultacie minimalizują możliwość infekcji poprzez kontakt. Osoby noszące rękawice ochronne uvex phynomic silv-air są lepiej chronione przed patogenami, które gromadzą się na dłoniach, poprzez kontakt z przedmiotami codziennego użytku, takimi jak wózki sklepowe, klamki do drzwi czy sprzęt do ćwiczeń. Noszenie rękawic przyczynia się również do ochrony innych osób, ponieważ zmniejsza ryzyko przenoszenia bakterii, wirusów i innych patogenów przez ręce na inne powierzchnie i przedmioty, a ostatecznie ogranicza możliwość ich wchłonięcia przez błony śluzowe jamy ustnej, nosa i oczu.

Rękawice ochronne uvex phynomic silv-air i uvex phynomic silv-air grip sprawdzą się m.in.:

 • W handlu detalicznym, zarówno dla pracowników, jak i klientów
 • W branży logistycznej, dla kurierów, spedytorów czy kierowców
 • W branży spożywczej, gastronomicznej, w restauracjach i na stołówkach
 • Podczas podróży środkami transportu publicznego
 • Na siłowni i w czasie ćwiczeń z wykorzystaniem siłowni na wolnym powietrzu
 • Jako środki ochrony indywidualnej (ŚOI) w przychodniach, domach opieki i gabinetach lekarskich

Wypróbowane i przetestowane komponenty uvex w połączeniu z rewolucyjną technologią tekstylną

Poznaj obszary zastosowania rękawic uvex phynomic silv-air:

Innowacyjne rękawice uvex phynomic silv-air wspierają optymalizację koncepcji ochrony osobistej i zmniejszają ryzyko zakażenia kontaktowego. Rękawice uvex phynomic silv-air lub uvex phynomic silv-air grip sa idealne do codziennego stosowania, zarówno w czasie wolnym, jak i w pracy:

używanie rękawic uvex phynomic silv-air podczas zakupów w supermarkecie

Sprzedaż i zakupy detaliczne

W przypadku codziennych zakupów, rękawiczki do tej pory były rzadkością zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Jednak wirusy i bakterie z przedmiotów, takich jak wózki sklepowe, kosze i wózki przemysłowe gromadzą się również na dłoniach, dlatego warto postawić na skuteczną ochronę.

pracownik kasy biletowej używający rękawic antywirusowych podczas pracy

Praca w logistyce i transporcie

Niezależnie od tego, czy to pakowanie, sortowanie, załadunek czy rozładunek towarów - w logistyce  te same przedmioty przechodzą przez wiele rąk. Rękawice uvex phynomic silv-air zapewniają ochronę podczas kontaktu z kartonami, paczkami, paletami, wózkami przemysłowymi i innymi środkami transportu.

pracownik stołówki w rękawicach przeciwwirusowych, półmasce ochronnej i czepku

Praca w restauracjach, stołówkach i gastronomii

W kuchni, w czasie obsługi lub w podczas kontaktu z żywnością - rękawice uvex phynomic silv-air chronią pracowników, współpracowników i gości przed ryzykiem zakażenia kontaktowego.

kierowca autobusu w rękawicach przeciwwirusowych uvex

Podróże komunikacją miejską

Czy to w lokalnym transporcie publicznym, czy w pociągach i autobusach, na stacjach kolejowych lub lotniskach, codziennie spotyka się duża liczba ludzi. Maseczki na usta i nos są teraz obowiązkowe, jednak aby zapewnić sobie i innym bezpieczną i higieniczną podróż można dobrowolnie zwiększyć ochronę dzięki rękawicom uvex phynomic silv-air.

kobieta n siłowni w rękawicach uvex phynomic silv-air

Trening na siłowni

Do tej pory sportowcy trenujący na siłowni lub osoby ćwiczące w ramach zajęć fitness skupiały się głównie na noszeniu rękawic chroniących dłonie przed kontuzjami. Dzięki rękawicom uvex phynomic silv-air grip można zapewnić sobie jednoczesną ochronę przed urazami oraz ochronę przed bakteriami i wirusami.

pracownik medyczny w rękawicach przeciwwirusowych

Jako środki ochrony indywidualnej (ŚOI) w przychodniach, placówkach opiekuńczych i gabinetach lekarskich

W sektorze medycznym, np. w szpitalach, domach opieki i gabinetach lekarskich, rękawice ochronne są wymagane na co dzień. uvex phynomic silv-air idealnie sprawdzają się jako rękawice wewnętrzne do rękawic jednorazowych, na przykład w celu zwiększenia funkcji ochronnej lub jako samodzielne rękawice np. podczas prac biurowych.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące rękawic uvex phynomic silv-air

Jakie innowacje zostały zastosowane w rękawicach uvex phynomic silv-air?

Rękawice uvex phynomic silv-air i uvex phynomic silv-air grip to pierwsze produkty uvex, które łączą wypróbowane i przetestowane elementy ochronne z rewolucyjną technologią tekstylną HEIQ VIROBLOCK firmy CHT. Innowacyjne rękawice uvex phynomic silv-air minimalizują ryzyko zakażenia poprzez kontakt z przedmiotami w ciągu kilku minut, jednocześnie hamując rozprzestrzenianie się drobnoustrojów oraz inaktywując 99,9% cząsteczek wirusów na ich powierzchni.

Kiedy i gdzie powinno się stosować rękawice uvex phynomic silv-air?

Rękawice uvex phynomic silv-air są odpowiednie jako rękawice wewnętrzne do rękawic jednorazowych, np. uvex u-fit. (W czasie korzystania z uvex phynomic silv-air zalecamy wybór rękawic jednorazowych o rozmiar większych niż zwykle.) Rękawice uvex phynomic silv-air mogą być również używane solo, do codziennych czynności, nie wymagających mocnego, pewnego chwytu, np. do pchania wózka na zakupy lub otwierania drzwi. Natomiast model uvex phynomic silv-air Grip jest idealny, jeśli zależy nam na lepszej chwytności, np. podczas treningu na siłowni. Dzięki dodatkowym, przezroczystym mikro-nakropieniom zapewniają bardzo dobrą przyczepność w suchym środowisku. Oznacza to, że przedmioty można łatwiej chwytać i pewniej trzymać w ręku.

Czy rękawice ochronne uvex phynomic silv-air chronią przed koronawirusami?

Badanie właściwości przeciwwirusowych zgodnie z normą ISO 18184: 2019-06 wykazało, że rękawice uvex phynomic silv-air znacznie przekraczają wymagania, a obciążenie wirusem jest zminimalizowane w ciągu kilku minut. Badanie z udziałem wirusa CCov - VR 809 (z rodziny SARS-CoV-2) wykazało, że ten typ wirusa z otoczką lipidową jest rozkładany szczególnie szybko przez HEIQ VIROBLOCK w technologii CHT. Covid-19 jest wywoływany przez wirusa z tej samej rodziny. HEIQ VIROBLOCK firmy CHT to jedna z pierwszych technologii tekstylnych na świecie, której skuteczność w walce z SARS-CoV-2 została potwierdzona w laboratorium. Testy przeprowadzone przez Peter Doherty Institute for Infection and Immunity w Melbourne w Australii (Doherty Institute) wykazały, że poddana obróbce tkanina spowodowała redukcję wirusa o 99,9 %¹. Ta skuteczność rękawic została ponownie potwierdzona w niezależnych testach przeprowadzonych zgodnie z normami ISO 18184: 2019-06 i ISO 20743: 2016.

Jak działa technologia HEIQ VIROBLOCK firmy CHT?

Jako sposób obróbki tekstyliów, HEIQ VIROBLOCK firmy CHT nadaje tekstyliom właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne. Łącząc technologię srebra przeciwdrobnoustrojowego i technologię pęcherzyków, HEIQ VIROBLOCK firmy CHT szybko niszczy wirusy otoczkowe, w tym koronawirusy¹.

Jak sprawdzano działanie przeciwwirusowe rękawic?

Działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne zostało udowodnione w badaniach HEIQ VIROBLOCK firmy CHT, a także potwierdzone przez uvex safety group w niezależnych instytutach badawczych zgodnie z ISO 18184: 2019-06 (dla wirusów) i ISO 20743: 2016 (dla bakterii). Rękawica zawiera biocyd na bazie odzyskanej soli srebra z aktywnym składnikiem chlorku srebra. Bakterie stają się nieszkodliwe, gdy wchodzą w kontakt z tym aktywnym składnikiem, ponieważ ich zdolność reprodukcyjna zostaje znacznie zmniejszona.

Na co zwrócić uwagę przed założeniem rękawic uvex phynomic silv-air?

Przed założeniem uvex phynomic silv-air należy dokładnie umyć i wysuszyć ręce. Jednocześnie należy unikać środków dezynfekujących i produktów do pielęgnacji rąk, ponieważ mogą one uszkodzić rękawice. Aby ograniczyć możliwość uszkodzenia rękawic ochronnych zalecamy zdjęcie biżuterii i skrócenie paznokci.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zdejmowania uvex phynomic silv-air?

Rękawice uvex phynomic silv-air można zdjąć w taki sam sposób jak rękawice ochronne. Dzięki działaniu dezynfekującemu, zewnętrzne powierzchnie rękawic nie są zanieczyszczone i dlatego nie ma konieczności ich unikania.

Co to są infekcje kontaktowe?

W tak zwanych infekcjach kontaktowych, zwanych również infekcjami wymazowymi, patogeny przenoszone są przez łańcuch kontaktów (mogą być przekazywane od osoby do osoby, ale również przez przedmioty). Ostatecznie patogeny mogą przeniknąć do organizmu przez błony śluzowe jamy ustnej, nosa lub oczu i wywołać infekcję. Znane infekcje kontaktowe to np. grypa lub infekcje żołądkowo-jelitowe.

Jak długo można korzystać z tej samej pary rękawic ochronnych uvex phynomic silv-air?

Żywotność rękawic zależy od stopnia zużycia i intensywności użytkowania. Należy regularnie sprawdzać rękawice pod kątem ewentualnych zniszczeń i innych uszkodzeń, aby w razie potrzeby wymienić je na nową parę.

Czy rękawice ochronne uvex phynomic silv-air muszą być utylizowane w szczególny sposób?

W przypadku stosowania rękawic do codziennych czynności i zgodnie z przeznaczeniem, rękawice można wyrzucić razem z odpadami domowymi.

Jak czyścić rękawice uvex phynomic silv-air?

Rękawice należy regularnie prać, ponieważ im bardziej są zabrudzone, tym ich skuteczność jest bardziej ograniczona. Rękawicę można prać do 5 razy². (Zalecenie: delikatne pranie w 40 ° C, suszenie na płasko.)

Jak przechowywać rękawice ochronne uvex phynomic silv-air?

Rękawicę uvex phynomic silv-air należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu.

Czy rękawice nadają się do kontaktu z żywnością?

Rękawice ochronne uvex phynomic silv-air i uvex phynomic silv-air grip o właściwościach przeciwwirusowych i antybakteryjnych nie posiadają dodatkowego certyfikatu zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) nr 10/2011w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Niemniej jednak rękawica nadaje się do czynności tj. układanie żywności w magazynach, hurtowniach czy sklepach, podobnie jak inne rękawice ochronne obecnie używane.

Czy rękawice uvex phynomic silv-air są sterylne?

Rękawice ochronne uvex phynomic silv-air i uvex phynomic silv-air grip są przeciwwirusowe i antybakteryjne, co oznacza, że ​​wirusy i bakterie, które gromadzą się na produkcie w wyniku kontaktu z rozmazami, są inaktywowane w krótkim czasie¹. Jednak rękawice nie są dostarczane w stanie sterylnym - nie zostały poddane wcześniejszemu procesowi sterylizacji i nie są pakowane sterylnie w sterylnej atmosferze.

Czy rękawice uvex phynomic silv-air są odpowiednie dla alergików?

W przypadku jednorazowych rękawic ochronnych na bazie lateksu lub nitrylu, mogą występować alergie na materiał rękawic, mogące objawiać się: zaczerwienieniem skóry, swędzeniem lub egzemą. Alergicy mogą stosować rękawice ochronne uvex phynomic silv-air jako alternatywę dla rękawic lateksowych lub nitrylowych. Zalecamy również używanie rękawic ochronnych uvex phynomic silv-air jako zamiennika jednorazowej rękawicy ochronnej w suchych miejscach użytkowania (bez kontaktu z krwią lub innymi płynami) lub jako dodatkowe rękawice wewnętrzne w miejscach, w których należy zagwarantować ochronę przed cieczami (w celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu z lateksem lub nitrylem).

Jak długo można przechowywać rękawice ochronne uvex phynomic silv-air?

Jeśli rękawice ochronne są przechowywane w czystym, suchym i ciemnym miejscu, w zamkniętym opakowaniu, są przydatne do użytku przez okres 3 lat od daty produkcji. Powłoka HEIQ Viroblock jest mocno osadzona na tkaninie i zapewnia wysoki poziom ochrony nawet po 5 cyklach prania². Jeśli rękawice ochronne są używane sporadycznie, należy je wymienić po 6 miesiącach.

Jaka jest różnica między rękawicą uvex phynomic silv-air a uvex phynomic silv-air grip?

Dzięki równomiernemu rozprowadzeniu antywirusowej i antybakteryjnej technologii, rękawice uvex phynomic silv-air i uvex phynomic silv-air grip zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochronę przez patogenami. Rękawice ochronne uvex phynomic silv-air grip, posiadają dodatkowe mikro-nakropienia na wewnętrznej powierzchni dłoni, dzięki którym zapewniają pewniejszy chwyt. Ilość i rozmieszczenie mikro-kropek zostały ograniczone do minimum, aby ich wpływ na na przeciwwirusowe i antybakteryjne działanie tkaniny był jak najmniejszy. 

 

¹ Skuteczność przeciwwirusowa przetestowana i potwierdzona w niezależnym i akredytowanym laboratorium zewnętrznym zgodnie z normą ISO 18184

² Norma ISO 6330 4G