uvex sportsline na podium dla zwycięzców

Seria butów ochronnych uvex sportsline zapewnia funkcjonalność, komfort i design w nowoczesnym, sportowym stylu. To przekonało również jury niemieckiej Rady Wzornictwa, które wybrało spośród 5000 zgłoszeń model 8473 z serii uvex sportsline i przyznało mu nagrodę German Design Award 2018 w kategorii Przemysł.

Wyposażona w niezawierający metalu podnosek i odporną na przebicie podeszwę środkową seria uvex sportsline zapewnia ochronę i maksymalną elastyczność podczas pracy. Nakładka TPU chroni czubek buta przed zużyciem. Ze względu na rezystancję upływu wynoszącą mniej niż 35 megaomów linia uvex sports jest odpowiednia również do obszarów w których konieczna jest ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Certyfikat SRC, potwierdzający właściwości antypoślizgowe, i lekko cofnięty przegub buta gwarantują bezpieczeństwo każdego kroku i przyczepność na drabinie. Oddychające powierzchnie zewnętrzne z materiału tekstylnego i siateczkowa wyściółka 3D zapewniają komfort noszenia i zrównoważony mikroklimat wewnątrz buta.

Dwuwarstwowa poliuretanowa podeszwa z amortyzatorem w pięcie w połączeniu z wyjmowaną antystatyczną wkładką komfortową zapewniają przyjemną amortyzację. Dzięki indywidualnie regulowanemu systemowi szybkiego sznurowania obuwie ochronne można idealnie dopasować do stopy, zapewniając jej bezpieczeństwo.

Linia sportowa uvex jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych w rozmiarach od 35 do 48 i spełnia wymogi normy EN 20345:2011 S1 P SRC. Właściwe rozwiązanie do pracy w obszarach niewymagających dużego wysiłku fizycznego, takich jak logistyka, branża motoryzacyjna, lotnictwo i rzemiosło.  

O konkursie German Design Award
German Design Award to międzynarodowa nagroda klasy premium przyznawana przez Radę Wzornictwa. Jej celem jest odkrywanie, prezentowanie i nagradzanie unikalnych trendów w dziedzinie wzornictwa. Każdego roku wyróżnienia otrzymują najwyższej klasy zgłoszenia z zakresu projektowania produktów i komunikacji, które są w pewnym sensie przełomowymi rozwiązaniami na międzynarodowym krajobrazie projektowym. German Design Award to jeden z najbardziej rozpoznawalnych konkursów wzornictwa na świecie. Od momentu jego zainicjowania w 2012 roku cieszy się znakomitą renomą, sięgającą daleko poza branżę.

Grupa uvex

Grupa uvex łączy trzy firmy o zasięgu międzynarodowym: grupę uvex sports (uvex sports i Alpina) oraz grupę Filtral (Filtral i Primetta). Grupa uvex jest reprezentowana przez 48 oddziałów w 22 krajach, przy czym większość produkcji celowo jest skoncentrowana w Niemczech. Dwie trzecie z około 2600 pracowników (stan na lata obrotowe 2016/17) jest zatrudnionych w Niemczech. Jako dostawca sprzętu dla niezliczonych najlepszych sportowców uvex to partner międzynarodowego sportu w najlepszym wydaniu. Myśl przewodnia „protecting people” jest naszą misją i zobowiązaniem. Aby go dotrzymać, uvex opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty oraz usługi służące bezpieczeństwu i ochronie ludzi w sektorze zawodowym, sportowym i rekreacyjnym.

Masz pytania? Kontakt dla prasy:

uvex safety Polska
sp. z o.o. sp. k.
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Udostępnij Drukuj