uvex profisystem construction

Wyzwania w branży budowlanej są różnorodne: od przygotowawczych robót budowlanych poprzez budownictwo naziemne i podziemne aż po instalacje budowlane i prace wewnątrz budynków. Podczas realizacji każdego z projektów najistotniejsze jest współdziałanie poszczególnych brygad roboczych, a także perfekcyjne zestawienie środków ochrony indywidualnej. Grupa uvex safety na targach A+A 2017 prezentuje po raz pierwszy kompleksowy system produktów w zakresie środków ochrony indywidualnej z przeznaczeniem dla branży budowlanej.

uvex opracował i wybrał ponad 150 innowacyjnych produktów z zakresu środków ochrony indywidualnej zaprojektowanych specjalnie w celu zaspokojenia unikalnych potrzeb danej branży budowlanej i zapewnienia niezawodnej ochrony pracowników. Rozwiązania uvex profisystem construction obejmują 12 grup zawodowych tej branży i optymalnie pokrywają wszystkie obszary zastosowań.

uvex profisystem construction opracowano z myślą o następujących rodzajach prac:

 • Budowa ulic
 • Budowa kanalizacji i rurociągów
 • Instalacje hydrauliczne, klimatyzacyjne i grzewcze
 • Murarstwo, kamieniarstwo, brukarstwo
 • Prace rozbiórkowe i demontaż
 • Budowa mostów, tuneli i wiaduktów
 • Instalacje elektryczne
 • Prace betoniarskie i gipsowe
 • Zarządzanie maszynami budowlanymi
 • Układanie podłóg i płytek
 • Prace malarskie, tapetowanie
 • Ślusarstwo budowlane

Ekstremalny hałas? Niebezpieczne iskry spawalnicze? Trwałe skażenie gruntu? Do każdego rodzaju zastosowania uvex proponuje odpowiednie rozwiązanie i zapewnia profesjonalną ochronę pracowników od stóp do głów. Jest to możliwe dzięki produktom, które wyróżniają się innowacyjnymi technologiami, wyjątkową jakością i nowoczesnym wzornictwem.

 

Przykłady produktów:

Bezpieczny kask to niezastąpiony towarzysz na każdym placu budowy. Kask uvex pheos IES można przymocować bezpośrednio do okularów ochronnych uvex pheos za pomocą zintegrowanego klipsa. Dzięki temu okulary są bezpiecznie osadzone tam, gdzie powinny, a w razie potrzeby schowane w kasku.

Innowacyjne okulary ochronne przeznaczone do wszystkich rodzajów prac w branży budowlanej: Model uvex pheos cx2 zapewnia niezawodną ochronę przed pyłem budowlanym i jest szczególnie wygodny w noszeniu dzięki ergonomicznej powłoce, nawet w przypadku dłuższego użytkowania.

Elastyczne rękawice ochronne, w których Twój zespół może bezpiecznie przystąpić do pracy: Model uvex phynomic XG jest jak druga skóra, a dzięki innowacyjnej powłoce zapewnia dodatkową przyczepność w kontakcie z tłustymi przedmiotami.

Niezawodna ochrona słuchu przed ekstremalnym hałasem budowlanym: Dzięki wyjątkowo miękkiej wyściółce nauszników model uvex K4 jest szczególnie wygodny w noszeniu, a przyciągający wzrok design w stylu hi-viz sprawia, że​ widoczność użytkownika wzrasta.

Dobrej jakości obuwie ochronne to solidny fundament Twojego zespołu pracowników budowlanych: Model uvex 2 z niezawierającym metalu podnoskiem najnowszej generacji dzięki swojej niskiej masie i dużej elastyczności zapewnia wysoki komfort noszenia.

Teraz Twój zespół będzie doskonale widoczny na każdym placu budowy: Wysoce odporna na działanie wody kurtka softshell uvex protection active flash jest wyposażona w zasilany za pomocą baterii system światłowodowy, który zwiększa bezpieczeństwo przy słabej widoczności.

W ramach profisystem construction oprócz produktów uvex oferuje również kompleksową koncepcję usług oraz serwisu. Obok oceny obszaru zastosowania na miejscu dostępne są także automatyczne narzędzia konsultingowe, takie jak system uvex Chemical Expert w dziedzinie rękawic ochronnych. uvex oferuje również personalizację produktów w zakresie okularów ochronnych, środków ochrony głowy i odzieży ochronnej. Szkolenia i edukacyjne kursy doszkalające przeprowadzane są w akademii uvex w Fürth w formie indywidualnie dostosowanych do potrzeb klienta seminariów i imprez branżowych.

Grupa uvex

Grupa uvex łączy trzy firmy o zasięgu międzynarodowym: grupę uvex sports (uvex sports i Alpina) oraz grupę Filtral (Filtral i Primetta). Grupa uvex jest reprezentowana przez 48 oddziałów w 22 krajach, przy czym większość produkcji celowo jest skoncentrowana w Niemczech. Dwie trzecie z około 2600 pracowników (stan na lata obrotowe 2016/17) jest zatrudnionych w Niemczech. Jako dostawca sprzętu dla niezliczonych najlepszych sportowców uvex to partner międzynarodowego sportu w najlepszym wydaniu. Myśl przewodnia „protecting people” jest naszą misją i zobowiązaniem. Aby go dotrzymać, uvex opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty oraz usługi służące bezpieczeństwu i ochronie ludzi w sektorze zawodowym, sportowym i rekreacyjnym.

Masz pytania? Kontakt dla prasy:

uvex safety Polska
sp. z o.o. sp. k.
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Udostępnij Drukuj