uvex i-gonomics: uvex perfexxion – pierwszy kask do różnych zastosowań spełniający wiele norm

Spełniający wiele norm kask uvex perfexxion oznacza najwyższą funkcjonalność dzięki doskonałemu komfortowi noszenia. Innowacyjny system produktów jest doskonale dostosowany do ludzkiej fizjonomii i charakteryzuje się niską masą i optymalną klimatyzacją. Noszenie kasku jest znacznie przyjemniejsze, dzięki czemu Twój zespół ma zapewnioną doskonałą ochronę przy 100-procentowej wydajności.

Funkcjonalny kask ochronny uvex perfexxion oferuje przy tym szczególnie dużo możliwości wykorzystania: zgodnie z przepisami może być stosowany zarówno jako kask przemysłowy, wspinaczkowy, jak i rowerowy. Idealnie nadaje się do stosowania w zakładach przemysłowych z rowerami fabrycznymi oraz do pracy na wysokościach, w kopalniach i górnictwie, a także w ratownictwie górskim i morskim.

Sześć ruchomych otworów wentylacyjnych stale zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, a bezstopniowa regulacja wysokości i szerokości gwarantuje idealne dopasowanie. Wyściełane wnętrze i siateczkowa wyściółka wewnętrzna zapewniają dodatkowy komfort.

uvex perfexxion to idealny kask dla wszystkich firm przemysłowych, w których pracownicy muszą nosić kilka kasków ze względu na wykonywanie różnych czynności i zmianę obszarów zastosowania. Szybkie zapięcie mikrometryczne sprawia, że jest uniwersalny. Nadaje się zarówno do jazdy na rowerze po zakładzie pracy, wejścia na halę, jak i prac ziemnych oraz na wysokości, np. do stawiania rusztowań. Dzięki uvex perfexxion Twoi pracownicy mają zapewnioną najlepszą ochronę w każdej sytuacji, a utrata bezpieczeństwa z powodu zmieniającego się rodzaju wykonywanych czynności i zadań należy już do przeszłości.

uvex – innowacja dzięki redukcji obciążenia
uvex perfexxion stanowi część innowacyjnego systemu produktów uvex i-gonomics, który łączy w sobie odpowiednie funkcje bezpieczeństwa z wyjątkowymi cechami ergonomicznymi oraz wymierną naukowo charakterystyką. System uvex i-gonomics obejmuje produkty, które zostały opracowane na podstawie badań naukowych. Aby umożliwić kontrolę produktów i ich porównywalność pod względem komfortu noszenia, uvex wprowadził wskaźnik redukcji obciążenia, tak zwany Relief-Index.

Na wskaźnik redukcji obciążenia (Relief-Index) składają się trzy czynniki, które w całości określają średnią wartość, czyli „współczynnik redukcji obciążenia” produktu. Dzięki temu uvex osiąga maksymalną porównywalność – wykraczającą poza rodzaje produktów i producentów. Redukcję obciążenia mierzy się w trzech różnych kategoriach: „force” (obciążenie nośne), „weight” (masa) oraz „clima” (komfortowy mikroklimat). Oczywiście uvex uwzględnia zasadniczo różne właściwości wielu rodzajów produktów – procedury testowe różnią się odpowiednio w obrębie kategorii pomiarowych.

Grupa uvex

Grupa uvex łączy trzy firmy o zasięgu międzynarodowym: grupę uvex sports (uvex sports i Alpina) oraz grupę Filtral (Filtral i Primetta). Grupa uvex jest reprezentowana przez 48 oddziałów w 22 krajach, przy czym większość produkcji celowo jest skoncentrowana w Niemczech. Dwie trzecie z około 2600 pracowników (stan na lata obrotowe 2016/17) jest zatrudnionych w Niemczech. Jako dostawca sprzętu dla niezliczonych najlepszych sportowców uvex to partner międzynarodowego sportu w najlepszym wydaniu. Myśl przewodnia „protecting people” jest naszą misją i zobowiązaniem. Aby go dotrzymać, uvex opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty oraz usługi służące bezpieczeństwu i ochronie ludzi w sektorze zawodowym, sportowym i rekreacyjnym.

Masz pytania? Kontakt dla prasy:

uvex safety Polska
sp. z o.o. sp. k.
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Udostępnij Drukuj