uvex high-fit u-cut – ekstraklasa indywidualnej ochrony słuchu

Utrata słuchu wywołana hałasem od lat jest uznawana za jeden z najczęściej spotykanych rodzajów ryzyka zawodowego. Utrata słuchu postępuje stopniowo i bezboleśnie. Zagrożenie dla słuchu i potrzeba ochrony narządów słuchu są często dostrzegane zbyt późno. Tylko osoba dotknięta ubytkiem słuchu wie, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe funkcjonowanie tego zmysłu. Ochrona i utrzymanie go w dobrej kondycji to nasz najwyższy priorytet.

W skutecznej ochronie słuchu kluczową rolę odgrywa komfort użytkownika podczas noszenia produktu. Ucisk i brak właściwego dopasowania produktu prowadzą często do rezygnacji z noszenia. Wkładki uszne uvex u-cut HC zauważalnie poprawiają komfort noszenia dzięki nowatorskiej konstrukcji i wzmocnieniu percepcji dźwięku, zapewniając jednocześnie dobrą izolację akustyczną. Dzięki celowemu wycięciu w obszarze kanału słuchowego wkładka uszna stała się jeszcze lżejsza i jeszcze bardziej elastyczna. Objętość resztkowa kanału słuchowego znacznie wzrosła.

Wszystkie te czynniki zapewniają niespotykany komfort noszenia przy zachowaniu takiej samej skuteczności izolacji akustycznej. Środki ochrony słuchu uvex high-fit u-cut są dostępne w dwóch wersjach, każda z możliwością indywidualnego dopasowania do kształtu kanału słuchowego. Wkładka uszna może mieć kształt połówki muszelki i lub pełnej muszelki. W obu tych wersjach zastosowano miękki materiał silikonowy, którego dobra tolerancja skórna została potwierdzona badaniami. Zmniejszenie ilości materiału wkładki usznej w obszarze kanału słuchowego zapewnia maksymalną elastyczność i może kompensować silne ruchy szczęki. Specjalna konstrukcja sprawia, że wkładki uszne są miększe, lżejsze i bardziej elastyczne w obszarze kanału słuchowego, a także w małżowinie usznej, dzięki czemu zapewniają najwyższy komfort noszenia. Oba warianty są pokryte nanopowłoką antybakteryjną. Otwór kapilarny nie powoduje ani wzrostu ciśnienia, ani izolacji. Wkładki uszne uvex są wyposażone w filtr, który można wybrać w zależności od poziomu hałasu w miejscu pracy. Wszystkie produkty i ich wartości izolacyjne zostały przetestowane i posiadają certyfikat zgodności z normą EN 352-2. Wkładki uszne uvex high-fit są odpowiednie do wszystkich zastosowań w wysokiej temperaturze i dla osób wrażliwych na ucisk w uszach.

uvex i-gonomics – innowacja dzięki redukcji obciążenia
uvex high-fit u-cut stanowi część innowacyjnego systemu produktów uvex i-gonomics, który łączy w sobie odpowiednie funkcje bezpieczeństwa z wyjątkowymi cechami ergonomicznymi oraz wymierną naukowo charakterystyką. System uvex i-gonomics obejmuje produkty, które zostały opracowane na podstawie badań naukowych. Aby umożliwić kontrolę produktów i ich porównywalność pod względem komfortu noszenia, uvex wprowadził wskaźnik redukcji obciążenia, tak zwany Relief-Index. Na wskaźnik redukcji obciążenia (Relief-Index) składają się trzy czynniki, które w całości określają średnią wartość, czyli „współczynnik redukcji obciążenia” produktu. Dzięki temu uvex osiąga maksymalną porównywalność – wykraczającą poza rodzaje produktów i producentów. Redukcję obciążenia mierzy się w trzech różnych kategoriach: „force” (obciążenie nośne), „weight” (masa) oraz „clima” (komfortowy mikroklimat). Oczywiście uvex uwzględnia zasadniczo różne właściwości wielu rodzajów produktów – procedury testowe różnią się odpowiednio w obrębie kategorii pomiarowych.

Grupa uvex

Grupa uvex łączy trzy firmy o zasięgu międzynarodowym: grupę uvex sports (uvex sports i Alpina) oraz grupę Filtral (Filtral i Primetta). Grupa uvex jest reprezentowana przez 48 oddziałów w 22 krajach, przy czym większość produkcji celowo jest skoncentrowana w Niemczech. Dwie trzecie z około 2600 pracowników (stan na lata obrotowe 2016/17) jest zatrudnionych w Niemczech. Jako dostawca sprzętu dla niezliczonych najlepszych sportowców uvex to partner międzynarodowego sportu w najlepszym wydaniu. Myśl przewodnia „protecting people” jest naszą misją i zobowiązaniem. Aby go dotrzymać, uvex opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty oraz usługi służące bezpieczeństwu i ochronie ludzi w sektorze zawodowym, sportowym i rekreacyjnym.

Masz pytania? Kontakt dla prasy:

uvex safety Polska
sp. z o.o. sp. k.
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Udostępnij Drukuj