uvex i-gonomics: uvex 1 sport – modny trend i sportowy charakter

Sportowa stylistyka łączy się z przemyślaną funkcjonalnością. Obuwie ochronne uvex 1 sport zachwyca młodzieżową, nowoczesną stylistyką, modnym fasonem oraz niezrównanym komfortem. Cechy te wynikają z niskiej masy, zoptymalizowanych pod względem mikroklimatu materiałów high-tech i ergonomicznej, elastycznej podeszwy wykonanej z poliuretanu dwuwarstwowego. Jako część systemu produktów uvex i-gonomics obuwie to przyczynia się wyraźnie do większego komfortu noszenia w pracy i poza nią.

Bogate wyposażenie
Niemalże bezszwowe sportowe buty uvex 1 w klasie ochrony S1 lub S3, które powstały w oparciu o najnowsze osiągnięcia, przekonują także bogatym wyposażeniem. Właściwości ESD oraz tolerancję przez osoby uczulone na chrom osiągnięto dzięki wykorzystaniu materiałów syntetycznych. Podeszwa z poliuretanu jest odporna na ścieranie i zapewnia bardzo dobre właściwości antypoślizgowe (oznaczenie SRC). Niezawierający metalu podnosek xenova® i niemetaliczna wkładka odporna na przebicie (wersja S3) zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto buty ochronne uvex 1 sport nie zawierają substancji uszkadzających powłoki lakiernicze. Rozmiary od 35 do 40 są produkowane przy użyciu damskiego kopyta szewskiego. Wymienna komfortowa wkładka zapewnia amortyzację przedniej części stopy i pięty. Na życzenie istnieje możliwość stworzenia dostosowanego indywidualnie rozwiązania ortopedycznego obuwia uvex 1 sport zgodnie z normą DGUV 112-191 lub ÖNORM Z 1259.

uvex i-gonomics – innowacyjna ochrona stopy. Wyraźny wzrost komfortu noszenia.
uvex i-gonomics oznacza najwyższą funkcjonalność przy wyjątkowym komforcie noszenia. Innowacyjny system produktów jest idealnie dostosowany do ludzkiej fizjonomii i charakteryzuje się doskonałą amortyzacją, niską masą i optymalną klimatyzacją. Chodzenie i stanie w butach ochronnych staje się wyraźnie bardziej komfortowe – przez cały dzień roboczy. uvex 1 sport osiągnął znakomity współczynnik redukcji obciążenia stopy i-gonomics uvex, wynoszący 4,3. Jest to możliwe dzięki niskiej masie – 475 gramów (S1 SRC, rozmiar 42), dużej elastyczności (nieznacznej sztywności podczas zginania) i dobrej oddychalności.

Grupa uvex

Grupa uvex łączy trzy firmy o zasięgu międzynarodowym: grupę uvex sports (uvex sports i Alpina) oraz grupę Filtral (Filtral i Primetta). Grupa uvex jest reprezentowana przez 48 oddziałów w 22 krajach, przy czym większość produkcji celowo jest skoncentrowana w Niemczech. Dwie trzecie z około 2600 pracowników (stan na lata obrotowe 2016/17) jest zatrudnionych w Niemczech. Jako dostawca sprzętu dla niezliczonych najlepszych sportowców uvex to partner międzynarodowego sportu w najlepszym wydaniu. Myśl przewodnia „protecting people” jest naszą misją i zobowiązaniem. Aby go dotrzymać, uvex opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty oraz usługi służące bezpieczeństwu i ochronie ludzi w sektorze zawodowym, sportowym i rekreacyjnym.

Masz pytania? Kontakt dla prasy:

uvex safety Polska
sp. z o.o. sp. k.
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Udostępnij Drukuj