uvex i-gonomics: gogle uvex pheos cx2 sonic

Dzięki kompaktowej konstrukcji i lekkości model uvex pheos cx2 sonic znajduje wielorakie zastosowanie. Ponadto funkcjonalne okulary panoramiczne przekonują maksymalnym komfortem noszenia i dobrą widocznością, nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych, dzięki wykorzystaniu technologii powlekania uvex supravision.

uvex pheos cx2 sonic przy masie 34 gramów są najlżejszymi okularami w programie uvex! Dzięki możliwości elastycznego dostosowania komponentów zapewniają optymalną ochronę. Technologia uvex duo component z miękką częścią czołową oraz nosową formowaną bezpośrednio na soczewkach gwarantuje idealne dopasowanie. Rozwiązanie X-dur Eyeshield, które sprawdziło się już w przypadku okularów z zausznikami uvex pheos cx2, zapewnia pełne pokrycie okolic oczu.

Dzięki kompaktowej konstrukcji istnieje możliwość bardzo dobrego połączenia okularów z kaskiem oraz środkami ochrony dróg oddechowych i słuchu. Powłoka uvex supravision extreme Coating sprawia, że szkła są odporne na zarysowania z zewnątrz i na zaparowanie od wewnątrz. Ponadto szkła wykazują wysoką wytrzymałość mechaniczną i wytrzymują działanie negatywnych czynników przemieszczających się z prędkością 120 metrów na sekundę (oznaczenie B).

uvex – innowacja dzięki redukcji obciążenia
uvex pheos cx2 sonic stanowi część innowacyjnego systemu produktów uvex i-gonomics, który łączy w sobie odpowiednie funkcje bezpieczeństwa z wyjątkowymi cechami ergonomicznymi oraz wymierną naukowo charakterystyką. System uvex i-gonomics obejmuje produkty, które zostały opracowane na podstawie badań naukowych. Aby umożliwić kontrolę produktów i ich porównywalność pod względem komfortu noszenia, uvex wprowadził wskaźnik redukcji obciążenia, tak zwany "Relief-Index".  

Na wskaźnik redukcji obciążenia (Relief-Index) składają się trzy czynniki, które w całości określają średnią wartość, czyli "współczynnik redukcji obciążenia" produktu. Dzięki temu uvex osiąga maksymalną porównywalność – wykraczającą poza rodzaje produktów i producentów. Redukcję obciążenia mierzy się w trzech różnych kategoriach: "force" (obciążenie nośne), "weight" (masa) i "clima" (komfortowy mikroklimat). Oczywiście uvex uwzględnia zasadniczo różne właściwości wielu rodzajów produktów – procedury testowe różnią się odpowiednio w obrębie kategorii pomiarowych.

Grupa uvex

Grupa uvex łączy trzy firmy o zasięgu międzynarodowym: grupę uvex sports (uvex sports i Alpina) oraz grupę Filtral (Filtral i Primetta). Grupa uvex jest reprezentowana przez 48 oddziałów w 22 krajach, przy czym większość produkcji celowo jest skoncentrowana w Niemczech. Dwie trzecie z około 2600 pracowników (stan na lata obrotowe 2016/17) jest zatrudnionych w Niemczech. Jako dostawca sprzętu dla niezliczonych najlepszych sportowców uvex to partner międzynarodowego sportu w najlepszym wydaniu. Myśl przewodnia „protecting people” jest naszą misją i zobowiązaniem. Aby go dotrzymać, uvex opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty oraz usługi służące bezpieczeństwu i ochronie ludzi w sektorze zawodowym, sportowym i rekreacyjnym.

Masz pytania? Kontakt dla prasy:

uvex safety Polska
sp. z o.o. sp. k.
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Udostępnij Drukuj