Obuwie ochronne uvex 2 – Najlepszy produkt roku 2017

uvex rozszerza linię obuwia ochronnego uvex 2 o nowe atrakcyjne modele w klasie ochrony S1 P i S3, na przykład w wersji z gumowymi podeszwami VIBRAM®, jednocześnie ciesząc się z otrzymania nagrody Plus X za Najlepszy produkt roku 2017 w kategorii Narzędzia. Po raz czwarty z rzędu niezależne jury ekspertów doceniło przekonującą koncepcję produktu uvex 2, która jest unikatowa na rynku środków ochrony indywidualnej (ŚOI), wyznacza nowe standardy dla obuwia ochronnego i znajduje liczne zastosowania w myśl hasła „Winners at Work – uvex 2 – Pushing the Limits”.

Nowe rodzaje modeli i podeszwy
Seria uvex 2 obejmuje cztery modele butów z cholewką wykonaną z zaawansowanych technologicznie mikrowłókien (trzewiki, półbuty, półbuty perforowane i sandały) oraz dwa modele z cholewką wykonaną z wysokiej jakości skóry (półbuty i trzewiki) w wersji S1 P lub S3. Każda wersja jest dostępna z podeszwą PU/PU lub z gumową podeszwą VIBRAM®. Wszystkie modele spełniają wymagania ESD i są wolne od zawartości metali.

Ergonomia w centrum uwagi
Opracowanie koncepcji uvex 2 w kontekście systemu środków ochrony indywidualnej uvex i-gonomics koncentruje się na redukcji obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego użytkownika podczas pracy z ergonomicznego punktu widzenia. Zgodnie z tym założeniem powstała linia obuwia ochronnego uvex 2, zapewniająca lekkość, doskonałe właściwości amortyzujące i stabilność stopy, a także wyjątkowo komfortowy mikroklimat podczas ciągłego użytkowania. Na życzenie istnieje możliwość stworzenia dostosowanego indywidualnie rozwiązania ortopedycznego zgodnie z normą DGUV 112-191 lub ÖNORM Z 1259.  

Przydatność do wielu zastosowań
Wytrzymała, ale jednocześnie atrakcyjna linia obuwia ochronnego uvex 2 jest przeznaczona do średnio-ciężkich i wymagających obszarów zastosowań w takich branżach jak energetyka, transport, & logistyka, przemysł chemiczny, usługi lotniskowe, inżynieria mechaniczna, rzemiosło i branża okołobudowlana.

Pozostałe nagrody
Po zdobyciu dwóch wyróżnień w konkursie Plus X Award w latach 2017 i 2016, a następnie wygraniu nagród IF Gold Award 2016 i Special Mention 2016 German Design Award obuwie ochronne uvex 2 ponownie znalazło się na podium zwycięzców i jest tym samym prawdopodobnie najbardziej nagradzanym obuwiem ochronnym na rynku.

Kilka słów o nagrodzie Plus X Award
Skupiająca międzynarodowy i niezależny zespół ekspertów z 25 branż, 23 kompetentnych partnerów strategicznych i ponad 600 marek międzynarodowych biorących udział w konkursie, Plus X Award jest dziś najważniejszą na świecie nagrodą za innowacyjność w zakresie technologii, sportu i stylu życia. W konkursie doceniane są nowo opracowane i innowacyjne technologie, niezwykłe projekty oraz inteligentne i proste koncepcje obsługi. Kryteria takie jak ergonomiczne i ekologiczne właściwości produktu, szeroki zakres funkcji, a także zastosowanie wysokiej jakości materiałów i ich przetwarzanie również przyczyniają się do powstania trwałego produktu o długiej żywotności i dlatego też zasługują na nagrodę. Istniejąca już od 14 lat nagroda za innowacyjność została zainicjowana jako projekt mający na celu ochronę i wzmocnienie marki oraz handlu, a także poprawę orientacji użytkownika końcowego.

Grupa uvex

Grupa uvex łączy trzy firmy o zasięgu międzynarodowym: grupę uvex sports (uvex sports i Alpina) oraz grupę Filtral (Filtral i Primetta). Grupa uvex jest reprezentowana przez 48 oddziałów w 22 krajach, przy czym większość produkcji celowo jest skoncentrowana w Niemczech. Dwie trzecie z około 2600 pracowników (stan na lata obrotowe 2016/17) jest zatrudnionych w Niemczech. Jako dostawca sprzętu dla niezliczonych najlepszych sportowców uvex to partner międzynarodowego sportu w najlepszym wydaniu. Myśl przewodnia „protecting people” jest naszą misją i zobowiązaniem. Aby go dotrzymać, uvex opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty oraz usługi służące bezpieczeństwu i ochronie ludzi w sektorze zawodowym, sportowym i rekreacyjnym.

Masz pytania? Kontakt dla prasy:

uvex safety Polska
sp. z o.o. sp. k.
Głogowska 3A
47-208 Większyce
Poland

Udostępnij Drukuj