Działamy społecznie

Pełny zakres ochrony człowieka obejmuje również bezpieczeństwo w jego środowisku społecznym. Umożliwiamy to naszym pracownikom i wymagamy tego samego od naszych partnerów biznesowych. Angażujemy się także w pomoc potrzebującym na całym świecie.

Standardy społeczne grupy uvex

Od momentu powstania w 1926 roku firma uvex jako jeden ze światowych liderów w rozwoju, produkcji i sprzedaży środków ochrony indywidualnej wprowadziła do swojej polityki i praktyki biznesowej podstawowe zasady etyczne. Takiego samego zaangażowania oczekujemy ze strony wszystkich naszych partnerów biznesowych. Hasło „protecting people” zobowiązuje nas wobec naszych klientów i ich pracowników, ale także wobec naszych własnych pracowników i partnerów biznesowych.  

Polityka firmy uvex opiera się na współpracy wyłącznie z firmami, które szanują elementarne prawa człowieka i wolność swoich pracowników w ich działalności. Na tej podstawie grupa uvex opracowała katalog zawierający siedem kluczowych wymagań, które muszą być spełnione przez naszych partnerów biznesowych. Ten standard społeczny opiera się na specyfikacjach Międzynarodowej Organizacji Pracy ILO, które stanowią podstawę wszystkich renomowanych standardów społecznych, takich jak Social Accountability SA 8000.

Społeczne zaangażowanie fundacji RAINER WINTER STIFTUNG

RAINER WINTER STIFTUNG jest posiadającą zdolność prawną publiczną fundacją prawa cywilnego z główną siedzibą w Fürth. Fundacja została założona w 1980 roku przez Rainera Wintera, udziałowca i prezesa UVEX WINTER HOLDING GmbH & Co. KG. „Moim życiowym zadaniem jest udzielanie pomocy potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym dzieciom na całym świecie, szybko i bez zbędnych formalności” – wyjaśnia Rainer Winter.

Od momentu założenia fundacji przed 30 laty na niezliczone projekty regionalne i międzynarodowe przeznaczono 1,6 miliona euro. RAINER WINTER STIFTUNG współpracuje również z innymi organizacjami i przekazuje jednorazowe darowizny w przypadku szczególnych okoliczności – takich jak katastrofy lub brak żywności – w celu zapewnienia natychmiastowego wsparcia potrzebującym dzieciom lub organizacjom pomocowym. Przykładami takich wydarzeń są: trzęsienie ziemi na Haiti, katastrofalne w skutkach tsunami w Azji czy ataki z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku.

Przede wszystkim fundacja i jej założyciel są zainteresowani projektami w Niemczech, a zwłaszcza w okolicach Fürth, w obszarze Norymbergi. Udzielamy wsparcia przede wszystkim urzędom ds. młodzieży oraz przedszkolom miejskim i gminnym w Fürth,domowi dziecka im. św. Michała, Centrum Aktywnych Obywateli, Stowarzyszeniu 1-2-3 e.V. (zapobieganie uzależnieniu i przemocy w szkołach średnich) oraz Misji miasta Norymbergi. Kolejnym istotnym punktem działalności jest długotrwała współpraca z Chrześcijańskimi Wioskami Dziecięcymi w Niemczech (CJD).

Wsparcie VISION FOR THE WORLD e.V.

Na całym świecie 45 milionów ludzi cierpi na ślepotę, a 90% niewidomych żyje w krajach Trzeciego Świata. Tak więc ludzie w krajach rozwijających się są dziesięć razy bardziej narażeni na utratę wzroku niż mieszkańcy państw uprzemysłowionych. Jednak 80 procent przypadków utraty wzroku byłoby możliwych do uniknięcia!

Zapobieganie ślepocie osób w krajach Trzeciego Świata, leczenie i zrównoważone zmniejszanie ryzyka utraty wzroku to cele założonego w 2002 roku stowarzyszenia Vision for the World e.V.. Jego członkowie poprzez swoje zaangażowanie chcą wyrazić odpowiedzialność społeczną i wykorzystać doświadczenie, wiedzę oraz sieci na rzecz osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, w szczególności poprzez rozwój opieki okulistycznej w krajach Trzeciego Świata. Podczas realizacji projektów stowarzyszenie Vision for the World e.V. współpracuje z uznanymi i doświadczonymi organizacjami, takimi jak Christoffel-Blindenmission.

Grupa uvex safety, której korzenie i rola światowego lidera w produkcji okularów ochronnych nierozerwalnie wiążą się z ochroną wzroku, jest zaangażowana na stałe w działalność stowarzyszenia Vision for the World e.V. i jako jego partner wspiera długofalowe projekty w krajach Trzeciego Świata. Szczególnie istotną kwestią jest leczenie katarakty, czyli stopniowego zmętnienia soczewki, które może prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Tej chorobie oczu, zwanej także zaćmą, sprzyja między innymi stała, nadmierna ekspozycja na szkodliwe promieniowanie UV.

Udostępnij Drukuj
uvex
SAFETY