Open/Close Menu

Wiadomości uvex safety group

Nowa seria obuwia ochronnego uvex sportsline przybliża funkcjonalność, wygodę i wzornictwo – buty są lekkie, pozbawione wrażenia masywności i elastyczne, podczas każdego postawionego w nich kroku. Bezpieczeństwo i nadążający za trendami w modzie wygląd, zostały skoncentrowane w jednym pomyśle na bezpieczne obuwie. Zalecane są jako najwłaściwszy wybór do pracy wykonywanej w miejscach mniej wymagających, takich jak logistyka, rzemiosło i przemysł lekki.

Pełna informacja prasowa

Martin Leusmann odpowiada od dnia 1 września 2016 roku jako prezes uvex safety group za handel i tym samym obejmuje sukcesję po swoim poprzedniku Peterze Buschmannie, który po ponad 20 latach pracy na rzecz firmy odejdzie z niej pod koniec 2016 roku, udając się na zasłużoną emeryturę. W ramach planu podzielonego na fazy Martin Leusmann odpowiada w pierwszej kolejności za notujący wysokie obroty region skupiający trzy państwa, tj. Niemcy, Austrię i Szwajcarię, żeby w ciągu najbliższych dwóch lat objąć funkcję kierowniczą w zakresie handlu realizowanego przez uvex safety group. Pan Buschmann posiadający bogate doświadczenie udziela mu aktywnego wsparcia, co umożliwi bezkolizyjną zmianę w strukturach kierowniczych.

Pełna informacja prasowa

okulary ochronne uvex pheos cx2 wskazują na osiągnięcie najwyższego pułapu

Odnoszący na całym świecie sukcesy dostawca wyposażenia dla czołowych sportowców uvex udowadnia każdego dnia, jak ważnym jest właściwe wyposażenie dla osiągnięcia sukcesu. Podobnie jak w sporcie, także i zwykły dzień pracy stawia ludziom i  wyposażeniu nowe wyzwania. Kto może polegać na swoim sprzęcie, również i tutaj dokonuje wielkich osiągnięć. I staje się „Winner atwork“.

Wprowadzając produkt uvex pheos cx2 firma uvex wyznacza nowe kryteria dla profesjonalnych okularów ochronnych:

Pełna informacja prasowa

Obuwie ochronne uvex 2, któremu towarzyszy slogan „Pushing the Limits – wytyczanie nowych granic“ po raz kolejny zrobiło wrażenie. Jury przyznające nagrody Plus X Award wyróżniło serię uvex 2 znakiem jakości za innowacyjność, wysoką jakość, wzornictwo, funkcjonalność i ergonomię. Tym samym, po raz kolejny z rzędu, niezależne, składające się z fachowców jury potwierdza przekonującą koncepcję produktu uvex 2, który w gronie środków ochrony indywidualnej jest produktem jedynym i niepowtarzalnym.

Pełna informacja prasowa

Skuteczna ochrona, wspaniały komfort noszenia i szerokie spektrum możliwości zastosowania: model uvex -i-works łączy kompleksową funkcjonalność i konsekwentny wybór materiałów ze sportowym wyglądem.

Nasze oczy są nie tylko naszym głównym narządem zmysłu, są również czynnikiem decydującym o naszej sile w pracy. Tym bardziej ważnym jest, by zagwarantować im ochronę w stawiającym wymagania, a nierzadko obciążającym środowisku pracy.

Pełna informacja prasowa

Firma rodzinna z siedzibą w Fürth obchodzi w 2016 r. 90. rocznicę swojego powstania.

Zgodnie z filozofią „protecting people”, rodzinna firma z siedzibą w Fürth od 90 lat jest synonimem najlepszej z możliwych ochrony ludzi w czasie uprawiania sportu, podczas zajęć rekreacyjnych oraz w miejscu pracy w przemyśle. Dzięki rozwojowi od niewielkiego warsztatu do firmy globalnej, uvex jest obecnie jedną z najważniejszych niemieckich marek znanych na całym świecie.

Pełna informacja prasowa

 

Ochrona na najwyższym poziomie

Nowa linia odzieży ochronnej uvex textreme

Zgodnie z przewodnią zasadą ochrony ludzi uvex safety group skupia się na stałym rozwoju innowacyjnych rozwiązań ochronnych. Aby spełnić te wymagania, linia odzieży uvex textreme została zmodyfikowana i udoskonalona, aby stanowić kolekcję wzbogaconą o wartość dodaną dla klientów bez konieczności rezygnowania ze zwyczajowych środków ochrony.

Pełna informacja prasowa

uvex astrospec 2.0 – nowa edycja klasyku!

Nowa wersja najbardziej popularnych okularów ochronnych wszechczasów

Gama okularów uvex astrospec, która pojawiła się na rynku w 1990 r., była produktem rewolucyjnym pod względem konstrukcji, a okulary te wkrótce stały się najbardziej popularnym produktem tego typu na świecie. Do dziś sprzedano ponad 50 milionów par na całym świcie. uvex safety group ma zaszczyt przedstawić następcę, który łączy klasyczną konstrukcję astrospec z cechami nowoczesnych okularów ochronnych.

Pełna informacja prasowa

Na podium dzięki konstrukcji i trwałości

Buty ochronne uvex1 nagrodzone prestiżowymi i pionierskimi nagrodami

Po raz pierwszy prestiżowa nagroda „EU Ecolabel” została przyznana w Niemczech butom. EU Ecolabel ocenia całość łańcucha wartości materiału, jak również wpływ na środowisko podczas produkcji. Komisja Europejska nagrodziła uvex Group certyfikatem dla butów ochronnych uvex1, dowodząc w ten sposób trwałości procesu produkcji. Ten model butów wygrał również Focus in Silver za wyjątkową jakość konstrukcji oraz Red Dot Design Award za perfekcyjne połączenie, którego efektem są buty do pracy i wypoczynku. Rodzinna firma uvex z siedzibą w Fürth udoskonala i dystrybuuje produkty i usługi związane z ochroną ludzi w miejscu pracy, uprawiających sport i oddających się wypoczynkowi na całym świecie.

Pełna informacja prasowa

Buty ochronne o lekkiej konstrukcji

Ergonomia i wyjątkowa konstrukcja: buty uvex 1 Rozwój obuwia ochronnego nie jest już determinowany wyłącznie przez wymagania danego obszaru zastosowania, ale również przez techniczną innowacyjność, ergonomię i względy medyczne, modę oraz trwałość. Nowe i nagradzane buty ochronne uvex 1 stanowią doskonałe połączenie tych wymagań.

Pełna informacja prasowa

uvex nadal uważa Niemcy za dobre miejsce do inwestycji

Światowy lider na rynku z Fürth prezentuje innowacyjne systemy produkcji podczas A+A Safety, Security and Health at Work Trade Fair

Pełna informacja prasowa

PROFAS jako „Top-Innovator 2013“

Lüneburg - PROFAS GmbH & Co. KG (od 1 listopada 2013: UVEX SAFETY Gloves GmbH & Co. KG), filia uvex safety group, została wymieniona wśród 100 „Innowatorów roku” w tegorocznym ogólnokrajowym rankingu korporacyjnym TOP 100. W rankingu ogólnym firma PROFAS zajęła najwyższe miejsce w kategorii B dla firm zatrudniających od 51 do 250 pracowników. W dniu 5 lipca 2013 r. dziennikarz naukowy Ranga Yogeshwar wręczył nagrodę i pieczęć jakości Dyrektorowi zarządzającemu firmą PROFAS, Franzowi Kellerowi, podczas ceremonii w Axel Springer Passage w Berlinie.

Pełna informacja prasowa

okulary ochronne uvex i-3 Produktem Roku 2012

Nagroda dla innowacyjnych okularów ochronnych przyznana przez Stowarzyszenie Producentów Tworzyw Sztucznych.

Zaledwie kilka tygodni po premierze na A+A 2011 w Düsseldorfie, innowacyjne okulary ochronne uvex safety group znalazły się wśród zwycięzców Produktu Roku 2012 w kategorii produktów konsumenckich z tworzyw sztucznych.

Pełna informacja prasowa

okulary ochronne uvex pheos

uvex pheos to niezwykłe okulary ochronne. Innowacyjna technologia została zawarta w atrakcyjnej konstrukcji.

Pełna informacja prasowa

powłoka hybrydowa uvex do okularów ochronnych

uvex safety group, lider innowacji w technologiach powlekania podnosi poprzeczkę dzięki nowej powłoce hybrydowej uvex.

Pełna informacja prasowa

rękawice ochronne uvex phynomic - trójwymiarowa precyzja

Idealne dopasowanie, optymalna funkcjonalność i bezwzględna czystość. Rękawice ochronne uvex phynomic wyznaczają standardy wśród dzianych rękawic ochronnych przeznaczonych do prac precyzyjnych.

Pełna informacja prasowa

Rękawice uvex

Firma PROFAS GmbH & Co. KG, centrum znawstwa uvex safety group w dziedzinie rękawic ochronnych zyskała mocną pozycję kompetentnej jednostki rozwiązującej problemy i innowacyjnego lidera w sektorze ochrony dłoni. Produkty wysokiej jakości ze specjalnym członem uvex Profas w nazwie sprzedawane są w Niemczech i ponad 25 krajach na rynku międzynarodowym. W tym roku firma obchodzi 25 rocznicę podsumowującą ćwierćwiecze pełne sukcesów. Od października 2011 r. rękawice ochronne Profas będą sprzedawane również pod marką uvex.

Pełna informacja prasowa

uvex „najlepszy w kategorii” Top 100

uvex Arbeitsschutz GmbH, a w szczególności „Eyewear” Strategic Business Unit, znalazła się w setce najbardziej innowacyjnych niemieckich średnich przedsiębiorstw w 2011 r. Dodatkowo firma znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii „Innowacyjne procesy i organizacja” za dokładnie zdefiniowane procesy innowacyjne.

Pełna informacja prasowa