Open/Close Menu

uvex sportsline – obuwie ochronne o sportowym wyglądzie

Nowa seria obuwia ochronnego uvex sportsline przybliża funkcjonalność, wygodę i wzornictwo – buty są lekkie, pozbawione wrażenia masywności i elastyczne, podczas każdego postawionego w nich kroku. Bezpieczeństwo i nadążający za trendami w modzie wygląd, zostały skoncentrowane w jednym pomyśle na bezpieczne obuwie. Zalecane są jako najwłaściwszy wybór do pracy wykonywanej w miejscach mniej wymagających, takich jak logistyka, rzemiosło i przemysł lekki.

Wyposażone w kompozytowy podnosek chroniący palce stóp i kompozytową wkładkę antyprzebiciową gwarantują ochronę i maksymalną elastyczność w trakcie użytkowania obuwia. Czubki butów chroni nakładka TPU, która zabezpiecza je przed zwiększonym zużyciem. Dzięki rezystancji poniżej 35 megaom obuwie ochronne uvex sportsline nadaje się również do stosowania w obszarach, gdzie niezbędna jest zgodność z wymogami prądoprzewodzenia ESD. Certyfikowane zabezpieczenie przed poślizgiem SRC i lekko profilowana podeszwa gwarantują bezpieczeństwo na każdym kroku, oraz dają dodatkowe wsparcie podczas korzystania z drabiny.

Materiały wierzchnie wykonane z wysoce oddychających materiałów tekstylnych, jak i wyściółka wewnętrzna typu Distance-Mesh sprzyjają komfortowi noszenia i gwarantują stopom właściwe warunki.

Dwuwarstwowa podeszwa z poliuretanu wyposażona w absorber wstrząsów umieszczony w pięcie w połączeniu z wyjmowaną, antystatyczną wkładką zwiększającą komfort noszenia, gwarantują efekt doskonałego tłumienia drgań. Indywidualnie regulowany system szybkiego sznurowania pozwala na perfekcyjne i bezpieczne dopasowanie obuwia do stopy.

Obuwie ochronne uvex sportsline dostępne jest w trzech kolorach w rozmiarach od 36 do 48 i spełnia wymogi normy EN 20345:2011 S1 P SRC.

Informacje o uvex group

uvex group łączy pod jednym dachem trzy działające na skalę międzynarodową spółki: uvex safety group, uvex sports group (uvex sports i Alpina) oraz Filtral. Grupę uvex reprezentuje 48 oddziałów w 22 krajach, a produkcja odbywa się głównie w Niemczech. Dwie trzecie spośród 2300 pracowników (stan na rok obrotowy 2014/15) zatrudnionych jest w Niemczech. Uvex jest znanym na całym świecie partnerem wszystkich międzynarodowych wiodących dyscyplin sportowych dostarczającym wyposażenie niezliczonej ilości sportowców zajmujących czołowe miejsca w swoich dyscyplinach. Motyw przewodni, czyli protecting people jest zadaniem i zobowiązaniem. Dlatego też uvex projektuje, produkuje i dystrybuuje produkty i usługi serwisowe gwarantujące bezpieczeństwo i ochronę człowieka w warunkach wykonywania pracy, uprawiania sportu i spędzania czasu wolnego.